Innowacje TAURON Dystrybucja

Przykładamy dużą wagę do wprowadzania nowatorskich rozwiązań przyjaznych Klientom. Poznaj nasze praktyki w dziedzinie innowacji.

AMIplus Wrocław

TAURON Dystrybucja S.A. wdraża nowoczesny, przyjazny system pomiaru zużycia i rozliczania energii elektrycznej – AMIplus.
 
We wszystkich domach, mieszkaniach i małych przedsiębiorstwach aglomeracji wrocławskiej zamontowane zostaną inteligentne liczniki energii elektrycznej.

Zobacz szczegóły

Mobilna linia energetyczna

TAURON Dystrybucja S.A. uruchomiła pierwszą w Polsce mobilną linię energetyczną wybudowaną ze słupów kompozytowych i elastycznych kabli wielokrotnego użytku.
 
To innowacyjne rozwiązanie pozwala na ograniczenie przerw w dostawach prądu podczas modernizacji sieci, przyłączania nowych obiektów czy usuwania awarii.

Zobacz szczegółyEnergia dla mobilności

TAURON Dystrybucja rozpoczął projekt „Energia dla mobilności”, który jest kolejnym przedsięwzięciem badawczo-rozwojowym z obszaru elektrycznej mobilności i systemów magazynowania energii. Spółka rozpoczęła testowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną i jednocześnie przygotowuje się do uruchomienia demonstracyjnego projektu stacji ładowania i wymiany baterii litowo-jonowych dla autobusów elektrycznych.

Zobacz szczegóły

Mobilne urządzenie zasilające MUZ

Energetycy z TAURON Dystrybucja zbudowali mobilne urządzenie, które w przypadku poważnych awarii sieci średniego napięcia lub prowadzenia prac modernizacyjnych czy inwestycyjnych, jest w stanie w bardzo krótkim czasie zasilić ok. 1000 gospodarstw domowych. Podłączenie urządzenia może odbywać się bez wyłączania linii energetycznej, czyli w technologii prac pod napięciem.

Zobacz szczegóły

Cyfrowa stacja elektroenergetyczna

TAURON Dystrybucja modernizuje rozdzielnię 110 kV w stacji elektroenergetycznej Oborniki Śląskie na Dolnym Śląsku. Zostanie w niej zastosowana w pełni cyfrowa komunikacja z wykorzystaniem tzw. szyny procesowej. Oznacza to, że po zakończeniu projektu pod koniec 2018 roku będzie to pierwsza w Polsce cyfrowa stacja elektroenergetyczna. 

Zobacz szczegóły