Usługi energetyczne

Specjalna oferta usług energetycznych TAURON Dystrybucja S.A.

Usługi energetyczne TAURON Dystrybucja Serwis S.A. dla firm, które użytkują:

Linie zasilające (napowietrzne i kablowe)

Transformatory, stacje, rozdzielnice, złącza

Układy zabezpieczeń i sterowania

Układy pomiarowe i instalacje odbiorcze
 • Jesteśmy gotowi wykonać prace projektowania, budowy oraz modernizacji urządzeń elektroenergetycznych:

  Linii napowietrznych i kablowych
  wszystkich napięć
  Układów automatyki sterowania
  i zabezpieczeń urządzeń elektroenergetycznych
  Układów pomiarowo-rozliczeniowych
  energii elektrycznej
  Stacji elektroenergetycznych
  złączy kablowych, budowy pojedynczych pól i urządzeń rozdzielczych a także montażu i wymiany transformatorów wszystkich napięć
  Urządzeń oświetlenia drogowego
  (w tym parkowego, oświetlenia okolicznościowego i podświetlenia ciekawych obiektów architektonicznych
  Instalacji tymczasowych
  (prowizorycznych) dla zasilania imprez okolicznościowych, placów budowy lub zasilania obiektów tymczasowych

  Możemy przyjąć obowiązki inwestora zastępczego.

 • Nasze usługi:
   
  Pogotowie Energetyczne

  24 godz. na dobę, 7 dni w tygodniu. W ciągu 2-4 godzin od zgłoszenia brygada monterów wykona natychmiastowe drobne naprawy, łączenia lub diagnostykę.
   
  Diagnostyka i inwentaryzacja

  Oględziny, pomiary parametrów urządzeń i energii elektrycznej, pomiary termowizyjne. Obszary zagrożeń, wskazówki eksploatacyjne.
  Inwentaryzacja z uzupełnieniem dokumentacji technicznej.
   
  Naprawa i konserwacja

  Przeglądy, drobne naprawy, regulacje, czyszczenia i sprawdzenia oraz nastawy układów zabezpieczeń i sterowania.
  Naprawa i wymiana aparatów i całych urządzeń. Planowa lub awaryjna wraz z dostawą lub wypożyczeniem urządzeń na okres naprawy.
   
  Usługi sprzętu specjalnego

  Usługi wykonywane specjalistycznym sprzętem np. lokalizacja uszkodzeń kabli energetycznych, usługi podnośników koszowych, koparek i dźwigów.
   
  Przejęcie obowiązków

  Przejęcie obowiązków firmy posiadającej status prowadzącego eksploatację (w rozumieniu przepisów o bezpiecznej organizacji pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych).
  Prowadzenie dokumentacji technicznej i ruchowej, łączenia ruchowe, reprezentacja właściciela przez organami kontrolnymi i dystrybutorem energii.
   
  Nasze doświadczenie

  Dbamy o stan techniczny wszystkich urządzeń należących do sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Gliwicach 2 000 km linii 110 kV

  7 000 km linii napowietrznych i kablowych 6, 15 i 20 kV9 000 transformatorów20 000 km linii niskiego napięcia 230/400 V160 000 lamp oświetlenia ulicznego
 • Gdy na posesji (działce) znajdują się jakiekolwiek urządzenia elektroenergetyczne (np.: stacje energetyczne, złącza kablowe, słupy lub przebiegają przez nią kable i linie energetyczne), których obecność koliduje z Twoimi planami korzystania z posesji - mówimy o kolizji urządzeń elektroenergetycznych.

  Czasami kolizja oznacza konieczność:

  Przesunięcia słupa
  Zmiany przebiegu kabla/linii energetycznej
  Przebudowy linii energetycznej na izolowaną
  A nawet konieczność czasowego wyłączenia urządzeń aby bezpiecznie wykonać prace (np. konserwacji ścian lub dachu budynku, na którym znajduje się stojak z przewodami doprowadzającymi energię elektryczną)

  Pomagamy w usuwaniu kolizji urządzeń elektroenergetycznych

  Jeśli chcesz:


  Przygotujemy i wyłączymy urządzenia elektroenergetyczne, które są powodem zagrożenia. Przeszkolimy Twoich wykonawców jak wykonać bezpiecznie niezbędne prace
  Pomożemy w zrealizowaniu procedury formalno-prawnej prowadzącej do uzyskania zgody na przebudowę urządzeń elektroenergetycznych
  Wykonamy przebudowę urządzeń elektroenergetycznych w celu usunięcia kolizji

Więcej informacji

Budowa i utrzymanie urządzeń elektroenergetycznych podlega szczególnym rygorom prawnym w celu zapewnienia bezpieczeństwa, nieprzerwanej pracy i współpracy z siecią zasilającą. Wymaga to posiadania kadr o specjalistycznej wiedzy i posiadania specjalistycznego sprzętu.
 
TAURON Dystrybucja Serwis S.A.  oferuje wiedzę i pracę ponad 100 doświadczonych inżynierów, kilkuset techników i specjalistów oraz nowoczesny sprzęt i narzędzia.

Kontakt

W sprawach formalnych oraz informacji ogólnych związanych z wyłączeniami zasilania, dopuszczeniem do prac, nadzorami branżowymi oraz drobnymi usługami polegającymi na naprawach urządzeń elektroenergetycznych, lokalizacji uszkodzeń, pomiarach itp. prosimy o kontakt:

Cenniki i dokumenty