⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Informacja dotycząca pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego

29.03.2024
Krajowy Operator Systemu Przesyłowego - Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w komunikacie z dnia 29.03.2024 r. poinformował o możliwości korzystania na dużą skalę ze środka operacyjnego w postaci redukowania produkcji energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne oraz wiatrowe w okresie Świąt Wielkiej Nocy, tj. 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia 2024 roku.

Działania te służą zbilansowaniu w tym okresie zapotrzebowania na energii elektryczną z jej wytwarzaniem.

Poziom redukcji odnawialnych źródeł energii elektrycznej będzie zależał od prognozowanych i bieżących warunków pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE), w szczególności od ilości energii elektrycznej eksportowanej z KSE.

Sprawdź szczegółowy komunikat na stronie Operatora Systemu Przesyłowego

Wszystkie podejmowane przez TAURON Dystrybucja działania w dniach 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia 2024 r. realizowane są na polecenie i w uzgodnieniu z Operatorem Systemu Przesyłowego i mają na celu utrzymanie stabilnej pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

Sprawdź aktualne komunikaty Operatora Systemu Przesyłowego