Zmiana mocy przyłączeniowej

Wielkość mocy przyłączeniowej jest to wielkość mocy na jaką zostało zaprojektowane i wybudowane przyłącze do Twojego obiektu. Jest to maksymalna wartość mocy jaką możesz pobierać z sieci bez poważnych konsekwencji.

Jeśli przekroczysz tę wielkość, zadziała zabezpieczenie w przyłączu – czyli tak zwany bezpiecznik.  Nie będziesz mógł wtedy  korzystać z energii do czasu wymiany lub uruchomienia tego zabezpieczenia. Nie możesz również zamówić mocy umownej wyższej niż wielkość mocy przyłączeniowej. Przekroczenia mocy umownej wiążą się również z dodatkowymi opłatami, które  określiliśmy w taryfie. 
Zwiększ moc przyłączeniową, aby uniknąć niekorzystnych konsekwencji które mogą wystąpić, jeśli przekroczysz moc przyłączeniową. 


Zmiana mocy przyłączeniowej może być konieczna, np. gdy:

Planujesz instalację nowych urządzeń

Np. przy zakupie kuchenki elektrycznej w miejsce gazowej, instalacji nowych maszyn w zakładzie produkcyjnym

Wybija bezpieczniki

 
Często działają bezpieczniki przed licznikiem

Zmieniasz ogrzewanie

 
Zmiana ogrzewania mieszkania na ogrzewanie elektryczne

Jakie warunki musisz spełnić, aby wykonać prace w swojej instalacji elektrycznej 

Aby wykonywać prace w instalacji trzeba mieć wiedzę i kwalifikacje. To bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników instalacji.   

Zmiany mogą zrealizować tylko osoby, które mają odpowiednie uprawnienia (świadectwa kwalifikacyjne) 
Wymagany jest także projekt, który będzie przygotowany przez uprawnionego projektanta.  

 
Aby zwiększyć moc przyłączeniową, należy przejść przez proces przyłączenia do sieci tak – jak dla nowego obiektu.  Opłatę pobieramy za przyrost mocy przyłączeniowej.   
 
 

Chcesz zmniejszyć moc przyłączeniową? 

Zanim zdecydujesz się na zmniejszenie mocy przyłączeniowej - przemyśl tę decyzję. Powrót do stanu sprzed zmniejszenia mocy przyłączeniowej, będzie oznaczał, że  przeprowadzimy jeszcze raz proces przyłączeniowy. Pobierzemy wtedy od Ciebie opłatę, która będzie wynikała z przyrostu mocy przyłączeniowej.      

Zobacz jak wygląda proces przyłączenia do sieci.