Ostrzeżenie

UWAGA! Trudne warunki pogodowe tj. intensywne wichury powodują uszkodzenia sieci energetycznej na terenie obsługiwanym przez TAURON Dystrybucja. Wichury uszkadzają linie energetyczne w wielu miejscach i łamią konstrukcje słupów energetycznych. Rozległe awarie energetyczne występują głównie w zachodniej części działania spółki na terenie Oddziałów: Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra i Legnica. Brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne spółki pracują bardzo intensywnie nad przywróceniem zasilania do klientów. Obsada linii alarmowej 991 została zwiększona, może jednak wystąpić dłuższy czas oczekiwania na zgłoszenie awarii.

Zgłoś awarię
Poniżej przedstawiamy zestawienia wartości dostępnej mocy przyłączeniowej dla odbiorców, planowanych do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym powyżej 1 kV na obszarze TAURON Dystrybucja S.A.,  z podziałem na grupy stacji elektroenergetycznych, wchodzące w skład sieci o napięciu znamionowym 110 kV i wyższym, w latach 2020 - 2025. 


Zestawienie wartości dostępnej mocy przyłączeniowej dla odbiorców – stan na 2020 rok
Zestawienie wartości dostępnej mocy przyłączeniowej dla odbiorców – prognozowany stan na 2025 rok.

Ważne

Zestawienie ma charakter szacunkowy, a o rzeczywistej możliwości przyłączenia odbiorcy decydują wyniki sporządzonej ekspertyzy wpływu przyłączenia, na etapie wydawania warunków przyłączenia do sieci.