Ostrzeżenie

UWAGA! Trudne warunki pogodowe tj. intensywne wichury powodują uszkodzenia sieci energetycznej na terenie obsługiwanym przez TAURON Dystrybucja. Wichury uszkadzają linie energetyczne w wielu miejscach i łamią konstrukcje słupów energetycznych. Rozległe awarie energetyczne występują głównie w zachodniej części działania spółki na terenie Oddziałów: Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra i Legnica. Brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne spółki pracują bardzo intensywnie nad przywróceniem zasilania do klientów. Obsada linii alarmowej 991 została zwiększona, może jednak wystąpić dłuższy czas oczekiwania na zgłoszenie awarii.

Zgłoś awarię

Nielegalny pobór energii elektrycznej

Nielegalne instalacje elektryczne są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia twojego i twoich bliskich.

Skorzystaj z formularza lub zgłoś telefonicznie

32 606 0 616

Twoje zgłoszenie przyjmiemy anonimowo

Dostawcy energii od lat borykają się z problemem kradzieży energii elektrycznej. Systematycznie monitorujemy zużycie energii, przeprowadzamy kontrole u naszych klientów i czynnie zapobiegamy temu procederowi.

Apelujemy o pomoc w likwidowaniu nielegalnego poboru energii elektrycznej. 

Szkody wyrządzone wskutek kradzieży energii dotyczą nas wszystkich, ponieważ wpływają na wysokość opłat za korzystanie z energii elektrycznej. 

Zagrożenie dla zdrowia i życia! 

W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej w budynku. 
To z kolei jest częstą przyczyną pożarów lub porażenia prądem. Nie dotyczy to tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, ale również ich sąsiadów. 

   
 • Prowadzimy akcję społeczną, która ma na celu przeciwdziałanie kradzieży prądu. 
  Każdy, kto podejrzewa kradzież prądu, może do nas zadzwonić  na numer 32  606 0 616
  Wszystkie zgłoszenia są anonimowe. 

  Nielegalny pobór energii to bardzo niebezpieczne zjawisko, kradzież energii to groźba porażenia ludzi i wywołania pożaru.
  Każda ukradziona kilowatogodzina wpływa na wzrost rachunku wszystkich uczciwie płacących klientów. 
  Nielegalny pobór energii jest przestępstwem ściganym przez polskie prawo. 

  Podczas kontroli można w każdej chwili sprawdzić tożsamość przedstawicieli spółki, w tym celu należy poprosić o upoważnienie do przeprowadzenia czynności kontrolnych oraz legitymacje służbowe.
  Na każdym wydanym przez nas upoważnieniu znajduje się imienna pieczątka z podpisem oraz numerem kontaktowym do osoby, która upoważnienie wystawiła. 
  Jeśli kontrolowana osoba ma wątpliwości i chce potwierdzić tożsamość kontrolujących, może zadzwonić do nas pod numer 32 606 0 616.

  W trakcie kontroli osoba kontrolowana może poprosić o asystę rodzinę lub sąsiadów.