⚠ UWAGA AWARIE ⚠ Po bardzo intensywnych burzach i nawałnicach, które przeszły w nocy z 19 na 20 czerwca 2024 r. nad częścią obsługiwanych przez TAURON Dystrybucję terenów wystąpiły rozległe uszkodzenia infrastruktury energetycznej i przerwy w zasilaniu klientów.
Energetycy pracują cały czas w terenie przywracając zasilanie do kolejnych klientów.

Monitorujemy prognozy pogody i przygotowujemy się już teraz logistycznie i sprzętowo na kolejne burze, które są zapowiadane na najbliższe dni na naszym terenie działania.
Aktualny stan awarii oraz zakres planowych wyłączeń można sprawdzić na tej stronie.

Stawki opłat i zasad rozliczeń odbiorców TAURON Dystrybucja S.A. od 1.01.2021 r. 

31.12.2020
TAURON Dystrybucja informuje, że do czasu wprowadzenia „Taryfy dla energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A. na rok 2021”, klientów spółki nadal obowiązują stawki opłat i zasady rozliczeń za świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej wskazane w „Taryfie dla energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A. na rok 2020”.
Treść Taryfy znajduje się tutaj.

Od 1 stycznia 2021 r. zmieniają się natomiast stawki opłat i zasady rozliczeń wprowadzone do stosowania na podstawie właściwych ustaw lub rozporządzeń.
Dotyczy to stawki opłaty kogeneracyjnej w wysokości 0,00 zł/MWh, stawki opłaty OZE w wysokości 2,20 zł/MWh oraz stawki opłaty mocowej.
Szczegółowe informacje dotyczące opłaty mocowej znajdują się pod linkiem.