⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Projekt MDM - platforma zarządzania danymi z zaawansowanej infrastruktury pomiarowej

Projekt „Platforma zarządzania danymi z zaawansowanej infrastruktury pomiarowej” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Program sektorowy PBSE.

Całkowity koszt realizacji projektu netto: 4 041 864,71 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 2 179 931,30 zł 

 Logo funduszy europejskich na którym widać flagi Polski i Unii Europejskiej

W wyniku realizacji projektu został wytworzony  i przetestowany prototyp skalowalnego systemu pozwalającego na prowadzenie zaawansowanych analiz dużych zbiorów danych pomiarowych z inteligentnej infrastruktury pomiarowej i wykorzystanie ich do wsparcia procesów biznesowych OSD. 
Na potrzeby realizacji projektu Platforma MDM/GridFlow wykorzystano dane pomiarowe z liczników inteligentnych zainstalowanych na obszarze miasta Wrocław w ramach projektu AMIplus Smart City Wrocław (skala 470 tyś liczników zdalnego odczytu). 
 
 
palec wskazujący mężczyzny ubranego w marynarkę w kratkę skierowany jest na tablicę na której znajduje się skomplikowany wykres

Podczas badań przemysłowych wypracowano modele oraz narzędzia analityczne dla optymalnego przetwarzania danych i wnioskowania w siedmiu zdefiniowanych obszarach badawczych dotyczących: liczników końcowych, liczników bilansujących, wpływu mocy biernej na różnicę bilansową, współczynników jednoczesności, wskaźników jakościowych SAIDI/SAFI, modelowych obciążeń oraz identyfikacji nielegalnego poboru energii elektrycznej. Opracowano założenia do struktury i architektury funkcjonalnej prototypu. Podczas prac rozwojowych opracowano prototyp Platformy, wykorzystujący technologie chmurowe,  uczenie maszynowe czy zaawansowaną analitykę dużych zbirów danych. 
ręka mężczyzny położona jest na klawiaturze laptopa na którego ekranie wyświetla się mapa terenu z zaznaczonymi na niej budynkami

System od 2021 roku użytkowany jest produkcyjnie na obszarze wdrożenia projektu AMIPlus we Wrocławiu, a od 2022 roku system obsługuje liczniki bilansujące z całego obszaru TD.