Ostrzeżenie

UWAGA! Trudne warunki pogodowe tj. intensywne wichury powodują uszkodzenia sieci energetycznej na terenie obsługiwanym przez TAURON Dystrybucja. Wichury uszkadzają linie energetyczne w wielu miejscach i łamią konstrukcje słupów energetycznych. Rozległe awarie energetyczne występują głównie w zachodniej części działania spółki na terenie Oddziałów: Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra i Legnica. Brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne spółki pracują bardzo intensywnie nad przywróceniem zasilania do klientów. Obsada linii alarmowej 991 została zwiększona, może jednak wystąpić dłuższy czas oczekiwania na zgłoszenie awarii.

Zgłoś awarię

Piknik AMI

Raport z eksperymentu naukowego - badań porównawczych liczników energii elektrycznej. 
Eksperyment został przeprowadzony w 2015 i 2016 r. i wzięła w nim udział większość producentów i dostawców inteligentnego opomiarowania obecnych na polskim rynku.

Piknik AMI zgromadził około 250 uczestników z ponad 70 firm i instytucji. Wykłady i wystąpienia mieli prelegenci m.in. z Głównego Urzędu Miar, Federacji Konsumentów, spółek dystrybucyjnych oraz uczelni. Było to więc szerokie spotkanie fachowców branży energetycznej, w tym producentów liczników, spółek energetycznych i świata nauki.
Wydarzenie miało unikalną formułę, ponieważ konferencji i dyskusji towarzyszyła równolegle prowadzona część eksperymentalna, polegająca na badaniu pomiarowym dostarczonych liczników AMI. Prowadzony eksperyment porównawczy objął 17 inteligentnych liczników zgłoszonych do badania przez 7 producentów.