Świąteczne Iluminacje TAURONA

29.12.2017
Dwie nowocześnie iluminowane przez TAURON choinki zdobią w świąteczno-noworoczny czas Katowice i Kraków. TAURON Dystrybucja, Operator Systemu Dystrybucyjnego w Grupie TAURON dba w ten sposób o estetykę i świąteczną atmosferę miast, które zasila.
Przed wejściem głównym do gmachu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach stoi wyjątkowa 5-cio metrowa choinka. Konstrukcja choinki została utkana z różnokolorowych świecących w ultrafiolecie taśm i nici inspirowanych przewodami elektrycznymi. Nietuzinkowa przestrzenna forma choinki zbudowanej w technice String Art na obrysie 8-ramiennej gwiazdy łączy tradycję z ultra-nowoczesnością. Do stworzenia tej niezwykłej świątecznej dekoracji wykorzystanych zostało 15 km różnokolorowych taśm. Instalacja stanowi oryginalny motyw dekoracyjny świątecznych Katowic i doskonale podkreśla energetyczną wieloletnią współpracę uczelni i TAURONA.

Na ulicach Krakowa pojawiły się natomiast dwa świąteczne akcenty energetycznego holdingu. Podczas stawiania choinki papieskiej pod Pałacem Biskupim TAURON Dystrybucja iluminował budynek Kurii Krakowskiej, w którym znajduje się tradycyjne „Okno Papieskie”. Przed Świętami fasada budynku przy ul. Franciszkańskiej została pokryta kolorowymi multimedialnymi obrazami. Do ożywienia ścian budynku zostało użytych kilkanaście naświetlaczy LED oraz 2 projektory multimedialne o łącznej mocy światła aż 60 tys. lumenów. Stworzyło to efektowną kompozycję świetlną, nadając budynkowi szczególny klimat świątecznego wystroju Krakowa.

Nowocześnie z ponad 110 letnią tradycją

Natomiast na urokliwym krakowskim Kazimierzu bezpośrednio nad Wisłą, stanęła druga choinka w kolorach TAURONA oświetlana technologią led. Miejsce to jest tradycyjnie kojarzone z Krakowskim Szlakiem Techniki, który łączy w mieście 16 budowli i kompleksów, powstałych na przełomie XIX i XX wieku ściśle związanych z rozwojem przemysłu i infrastruktury w Krakowie. To tu w 1905 roku powstała pierwsza Elektrownia Miejska w Krakowie i w kolejnych dekadach tutaj znajdowały się zakłady i firmy, zapewniające rozwój energetyki i infrastruktury dla zasilania miasta i regionu.

Nasze obiekty na tym terenie mają już ponad 110-letnią historię. Energetyka była w tym miejscu w Krakowie od początku swojego powstania, natomiast teraz na terenie należącym do firmy zostało wybudowane nowoczesne Centrum Zarządzania Siecią, skąd sterowany jest ruch siecią energetyczną dla regionu. Tutaj również przeniesiona została w 2017 roku centrala spółki TAURON Dystrybucja S.A. Iluminując nowymi technologiami nasz budynek chcieliśmy podkreślić naszą obecność w tym szczególnym dla energetyki krakowskiej miejscu. Pokazać, że poza naszą codzienną pracą dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Klientów, dbamy też o estetykę miasta i włączamy się w różnego rodzaju prospołeczne inicjatywy - skomentował świąteczną inicjatywę TAURONU Robert Zasina - prezes Zarządu TAURON Dystrybucja.

Galeria zdjęć