⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Oszczędzanie energii elektrycznej

W naszych domach jest mnóstwo sprzętów, które ułatwiają życie. Każdy z nich - pralka, lodówka, zmywarka, kuchenka elektryczna, telewizor czy odkurzacz - zużywają prąd. Co zrobić, aby płacić mniejsze rachunki, ale nie cofnąć się do XIX wieku?
Przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak w prosty sposób oszczędzać energię w domu, dlaczego warto czytać etykiety energetyczne i właściwie dbać o instalację elektryczną. Pokazujemy też jak obliczyć ile energii zużywają urządzenia elektryczne oraz dajemy do tego odpowiednie narzędzie.

Zielony prąd, jak go wyprodukować i oszczędzać?

Bez prądu i urządzeń elektrycznych trudno byłoby nam żyć. Na co dzień o tym zapominamy, ale wystarczy, że przepali się żarówka i szybko przekonujemy się jak ważny jest dla nas prąd. Pokazujemy dlaczego i jak możemy oszczędzać prąd w domu?
Zobacz film

Ile energii zużywają domowe urządzenia elektryczne?

Codziennie korzystamy z różnych urządzeń, które zamieniają prąd elektryczny na pracę lub inne formy energii. Jak obliczyć pracę wykonywaną przez prąd i jak oszacować ile energii pobierają domowe urządzenia elektryczne? Skąd się wzięły kilowatogodziny?
Zobacz film

Jak czytać etykiety energetyczne?

Na każdym sprzęcie gospodarstwa domowego lub RTV widnieje etykieta energetyczna oznaczająca, do jakiej klasy energetycznej należy urządzenie, czyli ile prądu potrzebuje by działać. Ale co dokładnie oznaczają symbole A czy G? Dlaczego warto brać je pod uwagę przy zakupie nowego sprzętu?
Zobacz film

Jak działają bezpieczniki?

Chyba każdy z nas zetknął się kiedyś z sytuacją „przepalonych bezpieczników”. Co to jednak oznacza i przed czym chronią nas bezpieczniki? Jaką rolę pełnią w domowej instalacji elektrycznej? Dowiecie się jak są zbudowane bezpieczniki i jakie są ich rodzaje.
Zobacz film

Gdzie wyrzucić elektrośmieci?

Elektrośmieci to wszystkie zepsute, zniszczone lub niepotrzebne urządzenia zasilane prądem lub bateriami. Pralki, lodówki, komputery, telewizory, wiertarki, ale także telefony komórkowe. Nie można ich tak po prostu wyrzucić na śmietnik, z innymi odpadami. Co z nimi zrobić, aby nie szkodzić środowisku?
Zobacz film