⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Bezpieczniki TAURONA w Centrum Edukacyjnym w Opolu

30.03.2018
Centrum Edukacyjne to najnowszy projekt realizowany przez Państwową Straż Pożarną w Opolu, przeznaczony do kształcenia dzieci, młodzieży i osób starszych. Docelowo będą się w nim kształcić projektanci systemów ochrony przeciwpożarowej oraz strażacy. TAURON Dystrybucja udostępnił w centrum instalację, która pokazuje, jak bezpiecznie zachować się w sytuacji zerwanej lub uszkodzonej linii energetycznej.
TAURON Dystrybucja został zaproszony przez opolską Straż Pożarną do współtworzenia Centrum Edukacyjnego wraz z wieloma innymi instytucjami. Przygotowana przez firmę makieta przedstawia model słupa energetycznego z zerwanymi przewodami elektrycznymi pod napięciem. W momencie zbliżania się do leżących na ziemi przewodów, zaakcentowano zagrożenie porażenia prądem poprzez świecenie i brzęczenie przewodów. Na monitorze obok stanowiska, prezentowane są przypadki zerwanych linii energetycznych na skutek np. silnych burz i orkanów. Przedstawiona jest także informacja, jak należy zachować się w przypadku takich zdarzeń, gdzie zgłosić napotkane zagrożenie i jak powinien prawidłowo brzmieć komunikat. Kolejne ekspozycje przedstawiają m. in. zagrożenia związane z porażeniem prądem lub pożarem, które mogą wystąpić w mieszkaniu w związku z niewłaściwym korzystaniem z instalacji i urządzeń elektrycznych.

Udział TAURON Dystrybucja we współtworzeniu centrum wpisuje się w prowadzony od kilku lat projekt edukacyjny „Bezpieczniki TAURONA”. Jego głównym celem jest uczenie dzieci prawidłowych zachowań związanych z użytkowaniem urządzeń zasilanych prądem. Przedstawione w Centrum Edukacyjnym zagrożenia mają utrwalić w dzieciach i młodzieży prawidłowe odruchy i reakcje w obliczu niebezpieczeństw.

TAURON Dystrybucja wspólnie ze Strażą Pożarną z Opola prowadzi szereg inicjatyw związanych z promocją bezpieczeństwa. Cyklicznie organizowane są ćwiczenia w obiektach stacji energetycznych powiatu opolskiego, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Wojewódzkie Warsztaty Ratownicze w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Wspólnie organizowany został także IV Opolski Kongres Energetyczny „Równowaga energetyczna jako element rozwoju regionu” oraz I Międzynarodowa Konferencja Ratownictwo i Energetyka „Bezpieczeństwo i taktyka działań ratowniczych w obiektach odnawialnych źródeł energii”. TAURON wspierał również organizację Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Galeria zdjęć

Bezpieczniki TAURONA w Centrum Edukacyjnym w Opolu