Misja ENERGETYK - nowa gra na platformie edukacyjnej TAURONA

11.04.2018
Energetyk został bohaterem nowej gry, zamieszczonej na platformie edukacyjnej „Bezpieczniki TAURONA”. Gra jest autorskim projektem firmy TAURON Dystrybucja, a jej celem jest przypomnienie, w formie zabawy, zasad bezpiecznego zachowania w pobliżu urządzeń energetycznych i zwrócenie uwagi na zagrożenia spowodowane burzami lub wichurami. Spółka od pięciu lat prowadzi program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży.
Nad odległą wioską przeszła nawałnica. Złamane gałęzie i drzewa zerwały linie energetyczne. Mieszkańcy nie mają w domach prądu. Gracz wcielający się w rolę Energetyka musi dotrzeć do wioski przed nocą, by naprawić zerwane linie i dostarczyć mieszkańcom prąd. Po drodze napotyka różne trudności i niebezpieczne sytuacje. To w skrócie scenariusz gry, która rozgrywa się na trzech poziomach trudności. Każdy poziom to inna pora dnia, nieco zmieniona grafika, ale i inne urządzenia energetyczne. W miarę zbliżania się do wioski zmienia się także poziom napięcia linii energetycznych [zagraj].

Gra jest oparta na gotowym mechaniźmie, który jest mniej skomplikowaną wersją „Super Mario”. Scenariusz, elementy i szata graficzna są dostosowane do tematyki działań firmy energetycznej. Akcja została ułożona tak, by zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą wystąpić po wichurze czy burzy, np. zerwane przewody czy uszkodzone skrzynki energetyczne. W ten sposób TAURON Dystrybucja przypomina zasady bezpiecznego zachowania i pokazuje dzieciom, że „prąd nie naprawia się sam”, a praca energetyka wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy i umiejętności, ale i znacznej sprawności fizycznej.

Program edukacyjny „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” jest realizowany przez TAURON Dystrybucja od 2013 r. Jego głównym celem jest uczenie i przypominanie zasad bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. W 2017 r. została uruchomiona multimedialna platforma edukacyjna skierowana do nauczycieli szkół podstawowych, uczniów i rodziców.

Filarem platformy są gotowe scenariusze interaktywnych lekcji, opracowane dla szkół podstawowych (klasy 1-6), zawierające filmy edukacyjne, opisy doświadczeń, eksperymentów i zabaw, a także wiele pomocy naukowych w postaci rysunków, fotografii czy motywów dźwiękowych. Część materiałów dydaktycznych, w tym wszystkie filmy edukacyjne, są dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

Na platformie jest zarejestrowanych ponad 470 nauczycieli. Film „Ostrożnie z prądem” [zobacz] ma na kanale YouTube ponad 1,4 mln odsłon i jest najpopularniejszym filmem Grupy TAURON zamieszczonym na tym kanale.

Adres platformy e-learningowej: edukacja.bezpieczniki.tauron.pl

Galeria zdjęć