⚠ UWAGA AWARIE ⚠ Po bardzo intensywnych burzach i nawałnicach, które przeszły w nocy z 19 na 20 czerwca 2024 r. nad częścią obsługiwanych przez TAURON Dystrybucję terenów wystąpiły rozległe uszkodzenia infrastruktury energetycznej i przerwy w zasilaniu klientów.
Energetycy pracują cały czas w terenie przywracając zasilanie do kolejnych klientów.

Monitorujemy prognozy pogody i przygotowujemy się już teraz logistycznie i sprzętowo na kolejne burze, które są zapowiadane na najbliższe dni na naszym terenie działania.
Aktualny stan awarii oraz zakres planowych wyłączeń można sprawdzić na tej stronie.

TAURON Dystrybucja zmienia światłem przestrzenie miejskie

30.05.2018
TAURON Dystrybucja rozpoczął w Oleśnicy (woj. dolnośląskie) cykl wydarzeń, których celem jest pokazanie miejskiej architektury i przestrzeni publicznych w zupełnie nowej odsłonie. Za pomocą nowych technologii świetlnych i multimedialnych firma w pewnym sensie „wydobywa” z mroku atrakcyjne budynki i przestrzenie wokół nich. W ten sposób pokazuje, jak w atrakcyjny sposób wykorzystywać światło w przestrzeniach miejskich, aby stały się bardziej przyjazne i bezpieczne.

Podczas tegorocznych Dni Oleśnicy, tuż po zmroku, w parku okalającym mury zamku, królowało światło. Metamorfozę przeżyły parkowe drzewa, ożywione kolorami i intrygującymi instalacjami świetlnymi. Także jedna ze ścian oleśnickiego zamku zamieniła się w wielki ekran, rozświetlony fantazyjnymi obrazami.

Przygotowane przez TAURON Dystrybucja dekoracje i instalacje mają ożywić otoczenie i zachęcić mieszkańców do spacerów. Firma chce w ten sposób pokazać, jak za pomocą światła można wykreować zupełnie nowe oblicze elementów i obiektów przestrzeni publicznej. To w pewnym sensie kolejny element realizowanego od trzech lat projektu Alchemia Światła. To megawidowisko multimedialne, w którym firma w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje światło i nowoczesne techniki wizualizacyjne.

TAURON Dystrybucja od kilku lat efektownie oświetla obiekty zabytkowe, sakralne czy użyteczności publicznej. W ostatnim czasie rozbłysły ozdobne iluminacje w Zamku w Niemodlinie, na Rynku w Opolu, bazylice w Panewnikach, w kościele w Nakle Śląskim czy Urzędach Miast w Tarnowskich Górach i Tworogu. Od zeszłego roku świetlne realizacje TAURONA dodają także klimatu miastom w okresie świąt. W Krakowie i Katowicach firma sprawiła mieszkańcom świecące w ultrafiolecie choinki utkane z piętnastu kilometrów nici i taśm oraz iluminowała akcentami świątecznymi budynek krakowskiej kurii.

Firma we współpracy z samorządami opracowuje także masterplany oświetlenia miast. To spójna koncepcja, która wyznacza nowe standardy i kierunki rozwoju oświetlenia. Zakłada uporządkowanie struktury oświetlenia w całym mieście w taki sposób, aby było ono efektywne. Zapewniało estetykę przestrzeni poprzez odpowiednie oświetlenie detali miejskiej architektury oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom po zmroku. To pewnego rodzaju mapa drogowa rozwoju oświetlenia.

W najbliższą sobotę już kolejne świetlne wydarzenie. Tym razem transformację przeżyją średniowieczne mury i dziedzińce górującego nad miastem Zamku w Bolkowie. Na jedną noc zamkowe wzgórze zamieni się w prawdziwą plenerową galerię światła. Początek wydarzenia już po zmroku.

Galeria zdjęć