⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Energetycy nagrodzili samorządy

15.06.2018
Podczas odbywającej się w Świnoujściu konferencji „Energetyczne wyzwania samorządów” 13 czerwca rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”. W tym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyło sześć gmin. Wręczono również siedem wyróżnień.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska i rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. W tym roku projekt spółek energetycznych skupionych w Polskim Towarzystwie Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej cieszył się jeszcze większą popularnością niż w latach poprzednich. Jury miało sporo pracy przy wyborze laureatów.

- Nagrodziliśmy jednostki samorządu terytorialnego za inicjatywy i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii, przeciwdziałanie powstawaniu smogu czy rozwój elektromobilności – mówi  Robert Zasina, prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

Zwycięzcy otrzymali tytuł „Samorząd przyjazny energii”, pamiątkowe statuetki oraz nagrody finansowe po 15 tys. zł na dalsze inwestycje na terenie gminy. Laureatem konkursu na terenie działania TAURON Dystrybucja zostało Miasto Jaworzno, natomiast wyróżnienia otrzymały Gminy Gierałtowice i Żukowice.

Tytuł „Samorząd przyjazny energii” przyznano samorządowi Jaworzna za budowanie nowoczesnej, ekologicznej i komfortowej komunikacji miejskiej opartej o autobusy elektryczne, badania i rozwój technologii ładowania pojazdów elektrycznych, przygotowanie kompleksowego projektu masterplanu oświetlenia, który wyznacza nowe standardy i kierunki rozwoju oświetlenia miasta. Jury doceniło również wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, termomodernizację obiektów oświatowych oraz wsparcie przy budowie nowego bloku energetycznego 910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

- Jaworzno staje się liderem elektromobilności, to u nas na regularnych trasach jeździł pierwszy elektryczny autobus. Nasze doświadczenia pozwoliły go udoskonalić, teraz dysponujemy 24 elektrycznymi autobusami w naszej flocie. Nie poprzestajemy na tym, do 2020 roku zakupimy kolejnych 20 ekologicznych - elektrycznych autobusów - podkreśla prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Konkurs „Samorząd przyjazny energii” jest organizowany  przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej przy wsparciu firm: Enea Operator, Energa-Operator, innogy Stoen Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Konferencja PTPiREE „Energetyczne wyzwania samorządów”, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu, odbyła się 13 i 14 czerwca w Świnoujściu. Tym razem uwaga energetyków i samorządowców podczas wystąpień, referatów i dyskusji skupiła się na elektromobilności. W konferencji uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele sektora energetycznego, administracji państwowej, instytucji finansowych, naukowcy, eksperci, oraz producenci i dostawcy technologii.

Galeria zdjęć