TAURON z nagrodą na European Utility Week

16.11.2018
AMIPlus Smart City Wrocław, projekt realizowany przez TAURON Dystrybucja, otrzymał podczas konferencji w Wiedniu nagrodę OSGP European Utility Week 2018 Award za „Wyjątkowe zaangażowanie konsumentów i zrównoważony rozwój”.  Projekt związany z budową systemu inteligentnego opomiarowania na terenie aglomeracji wrocławskiej, został doceniony za zapewnienie klientom dostępu do danych pomiarowych z liczników inteligentnych, pozwalających im na realizacje rozwiązań klasy smart home.
Nagroda dla TAURON Dystrybucja została wręczona podczas największej konferencji o tematyce Smart Grid, Smart Metering i Smart Home w Europie. Projekt został nagrodzony za uruchomienie usługi HAN TAURON AMIplus, dzięki której klienci mają możliwość zaangażowania w optymalizację zużycia energii we własnym gospodarstwie domowym. Dzięki tej usłudze klienci TAURONA mogą obserwować w czasie rzeczywistym zużycie energii poszczególnych urządzeń w domu lub biurze. 

TAURON Dystrybucja udostępnił tę funkcjonalność w ubiegłym roku jako pierwsza spółka energetyczna w Polsce. Pozwala ona na zdalną aktywację bezprzewodowego interfejsu komunikacyjnego w inteligentnym liczniku energii elektrycznej. Dzięki temu dane dotyczące aktualnego zużycia energii są przesyłane bezpośrednio z inteligentnego licznika energii elektrycznej AMI na domowe urządzenie odbiorcze (HAN).

Materiał na temat instalacji AMIplus Smart City Wrocław został również opublikowany w raporcie GLOBAL ENERGY ELITES 2019, który jest dostępny pod adresem:
https://www.smart-energy.com