⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Świat energetyków w miniaturze

10.12.2018
Miniaturowy Śląsk, największe atrakcje regionu, znane ulice tętniące życiem za dnia i w nocy. Mieszkańcy Kolejkowa, bo o nim mowa, sprawiają wrażenie, jakby żyli naprawdę na największej w Polsce makiecie kolejowej. Teraz obok gliwickiego ratusza, obserwatorium na Śnieżce i sudeckiej Szwajcarki, można znaleźć także elektromonterów TAURON Dystrybucja, w pocie czoła usuwających awarie energetyczne. Wszystko w mikroskali.
Twórcy Kolejkowa stworzyli dwie ogromne, pełne życia makiety przedstawiające najbardziej znane atrakcje Śląska i Dolnego Śląska. Mieszczą się one we Wrocławiu i Gliwicach. Modelarze dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. 

Nowością, która pojawiła się na makietach Kolejkowa są elektromonterzy Pogotowia energetycznego TAURON Dystrybucja. We wrocławskiej części makiety usuwają awarię, do której doszło w wyniku zerwania linii energetycznej przez powalone wiatrem drzewa. W Gliwicach wymieniają słup, uszkodzony podczas kolizji drogowej. Na makiecie można zobaczyć sytuacje, które stanowią element codziennej pracy elektromonterów TAURONA, a także specjalistyczne samochody Pogotowia energetycznego i profesjonalny sprzęt energetyków.

- Dzięki współpracy z Kolejkowem możemy odsłonić kulisy codziennej pracy tych osób, które dbają, by w naszych domach nie zabrakło prądu. To trudne zajęcie wymagające dużej specjalistycznej wiedzy, ale także i poświęcenia. To pewnego rodzaju misja, która jednak w konsekwencji daje dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu – mówi Renata Szczepaniak, koordynator projektu w TAURON Dystrybucja.

We wrześniu premierę miał pierwszy w Polsce serial dokumentalny „Elektryczni” nadawany w Fokus TV opowiadający o codziennej pracy elektromonterów TAURONA oraz ukazujący kulisy budowy najnowocześniejszego bloku energetycznego w Jaworznie. 

Energetycy na makiecie w Kolejkowie to również kolejny etap działań edukacyjnych prowadzonych przez TAURON. Spółka od 5 lat realizuje program „Bezpieczniki TAURONA”, którego celem jest przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 170 tysięcy uczniów. Od ubiegłego roku wiedzę o elektryczności TAURON przekazuje za pośrednictwem multimedialnej platformy edukacyjnej, którą można znaleźć pod adresem: edukacja.bezpieczniki.tauron.pl. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce.

Makietę Kolejkowo można zobaczyć w dwóch lokalizacjach. We Wrocławiu w budynku Dworca Świebodzkiego (pl. Orląt Lwowskich) oraz w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach (ul. Pszczyńska).

Zobacz:
>>> Makieta Kolejkowo
>>> Serial „Elektryczni”
>>> Platforma edukacyjna
 

Galeria zdjęć