⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Pierwsza książeczka dla dzieci o energetykach

12.02.2019
„Mam przyjaciela energetyka” to pierwsza w Polsce książeczka dla dzieci przybliżająca tajniki codziennej pracy energetyków. Jej głównym bohaterem jest elektromonter Adam, który zabiera czytelników w podróż po świecie „prądu”. Książeczka trafi do księgarń już 18 lutego.
To kolejna inicjatywa TAURON Dystrybucja, który od lat edukuje dzieci pod kątem bezpiecznego obchodzenia się z prądem. Książeczka, przygotowana wspólnie z wiodącym wydawnictwem na rynku książek dla najmłodszych, przedstawia dzień pracy elektromontera. Adam, główny bohater, zabiera czytelników do serca firmy, czyli dyspozycji ruchu sieci, prezentuje wyposażenie pogotowia energetycznego, pokazuje jak elektromonterzy wykonują codzienne obowiązki i w jaki sposób usuwają awarie, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie. Na końcu opowiada o tym, w jaki sposób prąd trafia do naszych mieszkań i jak to się dzieje, ze energetycy są także… opiekunami zwierząt. 

- Praca energetyków to wymagające specjalistycznej wiedzy, odwagi i poświęcenia zajęcie, ale także niezwykle ciekawe i przynoszące satysfakcję – mówi Marcin Marzyński z TAURON Dystrybucja. - Dzieciom często trudno wytłumaczyć, na czym polega praca elektromonterów i dlaczego właśnie w tej chwili nie mogą obejrzeć ulubionej bajki, ponieważ zabrakło prądu. Stąd pomysł, aby poprzez książeczkę edukować dzieci, że codziennie wielu ludzi pracuje nad tym, aby prąd nieprzerwanie płynął w naszych gniazdkach .

Książka „Mam przyjaciela energetyka” została wydana w ramach popularnej wśród dzieci serii „Mądra Mysz”. Edukacyjny cykl kwadratowych książeczek przybliża dzieciom najróżniejsze zawody i pełen jest technicznych szczegółów. Całość przedstawiona jest w postaci zabawnych historyjek, czyli w sposób zarazem pouczający i wesoły. 

- Seria Mądra Mysz, w której wydawane są  między innymi tytuły związane z zawodami, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród dzieci i ich rodziców, dostarczając czytelnikom nie tylko solidną dawkę rzetelnej, fachowej wiedzy, ale i mnóstwo ciekawostek potrafiących przykuć uwagę najmłodszych – mówi Alicja Mielcarzewicz-Cabanek z wydawnictwa Media Rodzina. - Na liście opisanych w książkach profesji dominują zawody tradycyjne, funkcjonujące w  najbliższej rzeczywistości maluchów. Dzięki współpracy z TAURONEM do rejestru profesji trafił zawód energetyka, bardziej nowoczesny, aczkolwiek mniej oczywisty i znany.

We wrześniu ubiegłego roku premierę miał pierwszy w Polsce serial dokumentalny „Elektryczni”, opowiadający o codziennej pracy elektromonterów TAURONA oraz ukazujący kulisy budowy najnowocześniejszego bloku energetycznego w Jaworznie. Energetycy TAURONA pojawili się także na największej w Polsce makiecie kolejowej „Kolejkowo” znajdującej się we Wrocławiu i Gliwicach. 

Wszystkie te działania mają charakter edukacyjny i realizowane są w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA”. Program ten od 5 lat służy przekazywaniu dzieciom i młodzieży wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej, a ich rodzicom przedstawieniu, jak energetycy pracują każdego dnia. W programie dotychczas wzięło udział ponad 170 tysięcy uczniów. Od ubiegłego roku wiedzę o elektryczności TAURON przekazuje za pośrednictwem multimedialnej platformy edukacyjnej, którą można znaleźć pod adresem www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce. 
 

Galeria zdjęć