⚠ UWAGA AWARIE ⚠ Po bardzo intensywnych burzach i nawałnicach, które przeszły w nocy z 19 na 20 czerwca 2024 r. nad częścią obsługiwanych przez TAURON Dystrybucję terenów wystąpiły rozległe uszkodzenia infrastruktury energetycznej i przerwy w zasilaniu klientów.
Energetycy pracują cały czas w terenie przywracając zasilanie do kolejnych klientów.

Monitorujemy prognozy pogody i przygotowujemy się już teraz logistycznie i sprzętowo na kolejne burze, które są zapowiadane na najbliższe dni na naszym terenie działania.
Aktualny stan awarii oraz zakres planowych wyłączeń można sprawdzić na tej stronie.

Energetycy przekazują szkołom książki edukacyjne

26.03.2019
„Mam przyjaciela energetyka” to pierwsza w Polsce książeczka dla dzieci opowiadająca o codziennej pracy energetyków. Pierwsze egzemplarze zostały przekazane uczniom siemianowickiej Szkoły Podstawowej nr 3, podczas zajęć edukacyjnych zorganizowanych przez TAURONA Dystrybucję. Docelowo książeczki trafią do ponad stu bibliotek szkolnych.

To nie była zwykła lekcja. Dzieci wyszły z ławek, mogły eksperymentować, oglądać doświadczenia, wczuć się w role bohaterów książeczki przymierzając stroje pracowników Pogotowia Energetycznego, zaglądając do specjalistycznego wozu i uruchamiając sygnały świetlne. Takie nietypowe zajęcia to dla TAURONA nie nowość. Firma od sześciu lat prowadzi zajęcia edukacyjne, podczas których uczy dzieci i młodzież, jak bezpiecznie korzystać z prądu.

- Dzieci dowiedziały się dziś, że prąd jest bezpieczny pod warunkiem, że znają zasady korzystania z urządzeń elektrycznych. Dzięki interaktywnym zajęciom zrozumiały trudne zagadnienia związane z elektrycznością. Pierwszy raz miały także okazję zobaczyć energetyków i usłyszeć o ich ciekawej i odpowiedzialnej pracy – mówi Joanna Fortuna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Siemianowic Śląskich.

Lekcja dla stu uczniów siemianowickiej podstawówki to pierwsza z serii takich zajęć. Kolejne odbędą się na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Małopolsce. Podczas lekcji prezentowana jest książeczka pt. „Mam przyjaciela energetyka” wydana we współpracy z jednym z czołowych wydawnictw. To pierwsza w Polsce książeczka opowiadająca o tajnikach codziennej pracy energetyków. TAURON przekazał książeczki uczniom biorącym udział w zajęciach. Kilka egzemplarzy trafiło również do szkolnej biblioteki.

- W książeczce opowiadamy o codziennej pracy energetyków: dyspozytorów, operatorów liczników, elektromonterów z Pogotowia Energetycznego. Pokazujemy, że ich praca wymaga specjalistycznej wiedzy i trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Książka w ciekawy i przystępny sposób opowiada o trudnych zagadnieniach – opowiada Marcin Marzyński z TAURON Dystrybucja. – Zależy nam na tym, aby stanowiła uzupełnienie treści, które prezentujemy na portalu edukacyjnym akcji „Bezpieczniki TAURONA”, dlatego do każdej szkoły zgłoszonej do programu wysyłamy po kilka egzemplarzy książeczki z przeznaczeniem do szkolnej biblioteki.

Wszystkie działania prowadzone przez firmę mają charakter edukacyjny i realizowane są w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA”. Program ten od 6 lat służy przekazywaniu dzieciom i młodzieży wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej, a ich rodzicom przedstawieniu, jak energetycy pracują każdego dnia. W programie dotychczas wzięło udział ponad 170 tysięcy uczniów. Od ubiegłego roku wiedzę o elektryczności TAURON przekazuje za pośrednictwem multimedialnej platformy edukacyjnej, którą można znaleźć pod adresem www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce.

Galeria zdjęć