„Elektryczni” wracają z Mega Mocą!

26.08.2019
Spektakularne eksplozje, górskie interwencje w zimowych warunkach, a przede wszystkim codzienną pracę energetyków TAURONA będą mogli śledzić widzowie telewizji FOKUS TV. 7 września o godzinie 20:00 na telewizyjny ekran wracają „Elektryczni”. 
- W drugim sezonie "Elektrycznych" po raz kolejny zobaczymy energetyków Grupy TAURON w spektakularnych akcjach. Dzięki nim miliony Polaków mogą się czuć bezpiecznie, mając energię elektryczną. Serial przedstawia historie naszych pracowników odpowiedzialnych za wytworzenie i dostarczenie do naszych domów energii w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Podobnie, jak w pierwszej serii, w „Elektrycznych 2” widzowie również będą śledzić pracę niezawodnych i zdeterminowanych elektromonterów oraz energetyków  z Grupy TAURON. Tym razem realizatorzy serii śledzą ich poczynania w Szczawnicy, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach, Gliwicach i Jaworznie. To tam, często w trudnych warunkach i zawsze pod presją czasu, będą interweniować bohaterowie nowego sezonu.

- Nasza praca to w pewnym sensie służba, wymagająca specjalistycznej wiedzy, odwagi i poświęcenia. Ale to także zajęcie niezwykle ciekawe i przynoszące ogromną satysfakcję – mówi Tomasz Walkowski, jeden z głównych bohaterów serialu. - Każdego dnia mierzymy się z nieprzewidywalnymi sytuacjami i w naszej pracy nie ma miejsca na rutynę. Liczy się praca zespołowa i zaufanie do współpracowników – dodaje.

Struktura każdego odcinka pozwala także na ukazanie relacji „uczeń – mistrz”. Zawsze jest ten prowadzący i ten, który zgłębia tajniki fachu. Ważnymi postaciami są też odbiorcy energii elektrycznej, których bezpieczeństwo w znacznym stopniu zależy od profesjonalizmu naszych magików elektryczności.
Nasi zawodowcy w Szczawnicy to Dominik Lewoniec, Tomasz Walkowski, Tadeusz Gabryś, Stanisław Hryc i Wiesław Warzecha; w Gliwicach - Piotr Niewęgłowski, Łukasz Bolon, Jacek Buczek, Bernard Cichorowski, Henryk Nowara oraz Bogusław Wodziński; w Chorzowie - Adam Wawrzyniak, Krystian Labisz, Rafał Kozieł i Aleksander Lończyk oraz w Jaworznie - Krzysztof Sokół i Robert Kaczanowski.

Elektryczni charakteryzują się wysoką jakością produkcji. Podkreślają to chociażby ujęcia z „lotu ptaka” oraz wykorzystanie kamer GoPro. Pozwalają one oglądającym poczuć emocje i energię wydarzeń, w których uczestniczą bohaterowie. Towarzyszące akcji animacje pozwalają z kolei lepiej poznać i zrozumieć specyfikę konstrukcji oraz działania pojawiającej się na ekranie infrastruktury.

Strona pierwszej serii „Elektrycznych” >>> www.fokus.tv/serial/elektryczni