⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Domowa edukacja z TAURONEM 

31.03.2020
Nowy edukacyjny kanał TAURONU wystartował. Pod adresem: youtube.com/TauronTV można znaleźć ciekawe filmy, podnoszące wiedzę dzieci i młodzieży o zjawiskach fizycznych, energii elektrycznej i bezpiecznym jej użytkowaniu. Kanał może być pomocny przy wspólnym spędzaniu czasu w domu z dziećmi oraz może wspierać nauczycieli w przeprowadzaniu zdalnych lekcji.
Pierwsze trzy filmy, które można zobaczyć na kanale to: „Skąd się bierze prąd ?”, dedykowany dzieciom z klas 1-3, „Przewodzi, nie przewodzi ?” dla klas 7-8 oraz „Co to jest prąd ?” – przeznaczony dla klas 4-6. „Skąd się bierze prąd” to energetyczny elementarz. Film w przystępny sposób pokazuje, jak powstaje energia elektryczna i drogę jej przesyłana siecią energetyczną z elektrowni do domów i szkół. Tłumaczy podstawowe pojęcia i przestrzega przed zabawą w pobliżu urządzeń energetycznych. „Przewodzi, nie przewodzi” jest dedykowany starszym dzieciom i dlatego nawiązuje do zjawisk fizycznych, znanych im ze szkoły. Film daje wskazówki, jak w prosty sposób sprawdzić, czy materiał jest przewodnikiem czy izolatorem. Pokazuje uczniom, np. do której grupy należy kamień lub piasek i czy ich wilgotność ma znaczenie przy przewodzeniu prądu. Zawiera proste i ciekawe doświadczenia, a wnioski z nich płynące dotyczą bezpiecznego korzystania z elektryczności. Kolejny film mówi o tym, jak zbudowane są atomy i czym jest ładunek elektryczny. Te informacje pozwalają wytłumaczyć, jakim zjawiskiem fizycznym jest prąd elektryczny. Uczniowie zobaczą także, jak w laboratorium można wytworzyć piorun.

Rodzinne eksperymentowanie 


Na kanale znajdują się również filmy z udziałem pracowników TAURONA podpowiadające, jak w gronie rodzinnym spędzać czas w sposób ciekawy i pożyteczny. W rodzinnej serii edukacyjnej występuje Piotr Niewęgłowski, pracownik TAURON Dystrybucja z 40-letnim stażem, który ze swoimi wnukami, Dorotką i Marcinem, prezentuje proste zabawy ilustrujące dwa zjawiska fizyczne. „Magiczna puszka” przybliża dzieciom zjawisko elektryzowania przez tarcie i przez indukcję, a „Magnetyczny tor przeszkód” tłumaczy, czym jest i jak działa magnes. 

- Filmy do tej pory były częścią naszej platformy e-learningowej „Bezpieczniki TAURONA”, z której korzystali głównie nauczyciele podczas lekcji w szkole. Zainteresowanie tą formą edukacji było bardzo duże, bo na platformie mamy zarejestrowanych prawie 1800 nauczycieli i 258 szkół z całej Polski – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja. - materiały te już wcześniej zostały bardzo dobre ocenione przez nauczycieli - otrzymaliśmy wiele pozytywnych sygnałów zwrotnych, świadczących o tym, że dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądają te produkcje i później potrafią wytłumaczyć zjawiska w nich prezentowane – dodaje Groń.

Wspólne rodzinne eksperymentowanie pokazuje, że przy pomocy zwykłych domowych gadżetów można rozbudzić w dzieciach ciekawość do odkrywania nowych zjawisk i nauki. Filmy są krótkie, trwają niewiele ponad 2 minuty. Dla dorosłych, którzy będą przeprowadzać ćwiczenia fizyczne razem z dziećmi, na końcu każdego filmu przygotowana jest plansza z objaśnieniem zjawiska. 

Wymagający recenzenci


Najważniejszymi odbiorcami filmów zamieszczonych na kanale YT są dzieci i młodzież Jednak również ważną grupą docelowa są nauczyciele, którzy już wcześniej bardzo dobrze wypowiadali się o tauronowskich produkcjach. Recenzje, które do nas spływały potwierdzają przydatność filmów: Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały film na temat ostrożności. Potrafili wskazać i wyjaśnić sytuacje bezpieczne i niebezpieczne (Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. św.  Jana Pawła II w Kadłubie), Uczniowie z zainteresowaniem oglądnęli film edukacyjny, jak również sami doświadczalnie sprawdzili oddziaływanie ładunków eklektycznych (nauczyciel fizyki w Szkole Podstawowej w Zagorzycach Dolnych), Filmy edukacje bardzo ciekawe i w bardzo przystępny sposób przedstawione są w nich zagadnienia dla uczniów (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach). 

W ramach prowadzonej od kilku lat akcji „Bezpieczniki TAURONA” działa platforma edukacyjna, na której nauczyciele znajdą wiele materiałów dotyczących energii elektrycznej i innych zjawisk fizycznych, a także gotowe scenariusze lekcji: edukacja.bezpieczniki.tauron.pl

Zobacz kanał edukacyjny: youtube.com/TauronTV