⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Energetycy z TAURON Dystrybucja usuwają awarie po burzach

15.07.2021
Po bardzo intensywnych burzach i nawałnicach, które przeszły w nocy nad częścią obsługiwanych przez nas terenów w wielu miejscowościach wystąpiły uszkodzenia infrastruktury energetycznej i przerwy w zasilaniu klientów.
O godz. 11:00 bez zasilania jest ok. 30 tys. klientów TAURON Dystrybucja. Najtrudniejsza sytuacja występuje w woj. Śląskim, w tym na terenie Oddziału w Częstochowie, w gminach: Lelów, Kroczyce, Żarki oraz na terenie Oddziału w Będzinie w okolicach Dąbrowy Górniczej. 
Energetycy z TAURON Dystrybucja pracują bardzo intensywnie, usuwając uszkodzenia sieci. Od wczesnych godzin rannych służby techniczne spółki lokalizują uszkodzenia sieci i likwidują awarie. Do pracy zostały skierowane dodatkowe zasoby sprzętowe, materiałowe oraz dodatkowe brygady pracowników.  

Obecnie przy usuwaniu awarii pracuje prawie 800 osób - pracowników spółki oraz brygad zewnętrznych, działających na zlecenie TAURON Dystrybucja. Do prac w terenie wykorzystywanych jest ponad 300 specjalistycznych pojazdów. 
Sytuacja pogodowa jest jednak trudna i niestabilna - nadal występują burze i ulewne opady,  w związku z czym w ciągu dnia może dochodzić do kolejnych uszkodzeń sieci energetycznych. 

Reagujemy natychmiast, jesteśmy w terenie i pracujemy cały czas nad przywróceniem zasilania do wszystkich klientów w możliwie najkrótszym czasie.