⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Ratujemy młodego bociana

20.08.2021
Bociany wymagają wsparcia nawet teraz, gdy młode są już coraz bardziej samodzielne, a zdecydowana większość odbyła już pierwszy lot i szlifuje kolejne przed długą podróżą do ciepłych krajów. Niestety nie wszystkie bociany wyruszą w tę podróż, w tym młody bocian ze zdeformowanymi skrzydłami, którego TAURON Dystrybucja pomagał ściągnąć z gniazda, by tym samym uratować mu życie.
Mimo, że trwa okres lęgowy (ochronny) i do bocianich gniazd nie powinno się zbliżać są wyjątkowe sytuacje, gdy interwencja ma uzasadnienie, jak obrączkowanie, naprawa platformy, gniazda, albo niepokojące zachowanie bociana lub zagrożenie dla jego zdrowia lub życia. Gdyby nie czujność mieszkańców, którzy zaalarmowali odpowiednie służby, w tym TAURON Dystrybucja młody bocian ze Starej Wsi (woj. śląskie) zginąłby śmiercią głodową. Ptak, mimo że jego rodzeństwo i rodzice opuścili gniazdo wciąż, nie podrywał się do lotu. Mieszkańców zaniepokoiły zwisające skrzydła bociana. 

Bociana ściągnął z gniazda pracownik Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Mysikrólik”, któremu pracownicy TAURON Dystrybucja zabezpieczyli dostęp do gniazda wykorzystując specjalistyczny podnośnik. Akcja wymagała ostrożności, umiejętności i spokoju, ponieważ wystraszony bocian niezdolny do lotu mógł wyskoczyć z gniazda. Na szczęście szybkie i sprawne działanie zakończyło się sukcesem. Niestety z uwagi deformację skrzydeł ptak nie będzie latał, a dla jego zdrowia i komfortu czeka go operacja korygująca obwisłe skrzydła. Na razie bocian wraz z innymi podopiecznymi ośrodka dochodzi do siebie i nabiera sił.

Zachęcamy do oglądnięcia krótkiego reportażu filmowego prezentującego akcję ratunkową i losy kalekiego bociana – TVP3 Katowice, Strefa Reportażu, materiał z 16.08.2021 r., g. 17.30 – kliknij tutaj.

>>> więcej informacji o bocianach