Trwają prace przy usuwaniu awarii energetycznych  

22.10.2021
Skutki bardzo intensywnych wichur nadal są widoczne w wielu miejscach na Dolnym Śląsku. Prace przy usuwaniu awarii energetycznych trwają cały czas i prowadzone są równolegle w wielu lokalizacjach. Tylko na terenie Wrocławia i okolic obecnie pracuje 58 brygad z TAURON Dystrybucja, wykorzystując 49 pojazdów Pogotowia Energetycznego oraz 23 samochody specjalne (podnośniki, dźwigi). 
O godzinie 10.00 liczba wyłączonych stacji SN/nN wynosiła 291 a pozbawionych zasilania było ok. 16 tys. Klientów TAURON Dystrybucja.

Od wczorajszego popołudnia przeprowadziliśmy prace, dzięki którym udało się przywrócić zasilenia do ponad 130 tys. naszych klientów. W pierwszej kolejności koncentrowaliśmy się na pracach na liniach wysokiego napięcia. Zdarzeń na sieci 110 kV było ok. 40 a ich usunięcie skutkuje przywróceniem zasilania do dużej liczby klientów. W tej chwili prowadzimy głównie prace na liniach średniego napięcia, gdzie zniszczenia występują w dużo większej skali. Kolejny etap to prace na uszkodzonych liniach niskiego napięcia, a więc w kilku tysiącach pojedynczych punktów o dużym rozproszeniu - mówi Ewa Groń rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja. 

Do pracy przy naprawie linii energetycznych ściągnięte zostały dodatkowe brygady i zasoby sprzętowe z Oddziałów, gdzie awarie nie występują lub mają mniejszy zasięg. 

Brygady techniczne spółki będą pracowały cały weekend, również przy wsparciu zaangażowanych dodatkowo specjalistycznych firm zewnętrznych. 

Sytuacja pogodowa nadal jest niestabilna a służby meteorologiczne ostrzegają przed kolejnymi silnymi wiatrami, co może powodować dodatkowe utrudnienia w prowadzeniu prac.