⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Energetycy z TAURON Dystrybucja pracują przy usuwaniu awarii energetycznych

30.01.2022
Na całym terenie obsługiwanym przez TAURON Dystrybucja występują bardzo niekorzystne warunki pogodowe, uszkadzające sieci energetyczne. Bardzo silne wiatry powodują opadania na linie napowietrzne drzew spoza pasa wycinki oraz gałęzi i innych elementów niesionych przez wiatr. Wyłączenia występują na wszystkich poziomach napięć, w tym na sieciach wysokiego napięcia (linie 110 kV). O godzinie 16.00 liczba wyłączonych stacji SN/nN wynosiła 515 a pozbawionych zasilania było ponad 26 tys. klientów TAURON Dystrybucja. Po około 10 tys. na Śląsku i Dolnym Śląsku, oraz po ok. 3 tys. w Małopolsce i na terenie woj. Opolskiego.  

Brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne spółki pracują bardzo intensywnie przy przywróceniu zasilania do klientów. Prace trwają nieprzerwanie, ściągnięte zostały dodatkowe brygady oraz specjalistyczny sprzęt. W niedzielę w godzinach popołudniowych w terenie pracuje blisko 800 pracowników energetyki, pogrupowanych w 335 brygad. Prace z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu będą trwały do późnych godzin nocnych. 
Sytuacja pogodowa w dalszym ciągu jest bardzo trudna a wiatry bardzo porywiste. Skutkuje to powstawaniem nowych uszkodzeń sieci w miejsce już usuniętych awarii. 
Zwiększona została również obsada linii alarmowej 991, co poprawia możliwości skontaktowania się ze spółką. Ze względu na dużą liczbę awarii czas oczekiwania na połączenie może być jednak wydłużony. Dostępna jest także możliwość zgłaszania awarii poprzez formularz www.tauron-dystrybucja.pl/wylaczenia/zglos-awarie