⚠ UWAGA AWARIE ⚠ Po bardzo intensywnych burzach i nawałnicach, które przeszły w nocy z 19 na 20 czerwca 2024 r. nad częścią obsługiwanych przez TAURON Dystrybucję terenów wystąpiły rozległe uszkodzenia infrastruktury energetycznej i przerwy w zasilaniu klientów.
Energetycy pracują cały czas w terenie przywracając zasilanie do kolejnych klientów.

Monitorujemy prognozy pogody i przygotowujemy się już teraz logistycznie i sprzętowo na kolejne burze, które są zapowiadane na najbliższe dni na naszym terenie działania.
Aktualny stan awarii oraz zakres planowych wyłączeń można sprawdzić na tej stronie.

Trwają ostatnie prace przy usuwaniu skutków wichur

31.01.2022
Na całym terenie obsługiwanym przez TAURON Dystrybucja energetycy usuwają uszkodzenia sieci energetycznej i przywracają zasilanie do kolejnych klientów. 
W niedzielę, w najgorszym momencie bez zasilania na terenie spółki było ponad 70 tys. klientów. W poniedziałek na godz.14.00 liczba wyłączonych stacji SN/nN wynosi 22 a pozbawionych zasilania jest ponad 1 tys. klientów firmy. 

Nadal w wielu miejscach trwają prace na sieci energetycznej, przywracające jej prawidłowe funkcjonowanie. W terenie jest około 1000 energetyków usuwających awarie z pomocą specjalistycznego sprzętu i pojazdów. 

Prace na liniach średniego napięcia zostaną zakończone dzisiaj w godzinach wieczornych. Na sieci wysokiego napięcia wyłączonych jest natomiast 6 linii 110 kV, z czego na 3 uszkodzone są konstrukcje słupów WN, które wymagają złożonych prac budowlanych i konstrukcyjnych. Nie wpływa to jednak na dostawy energii do klientów, którzy są zasileni z innych obwodów.

Cały czas trwają też prace przy usuwaniu pojedynczych uszkodzeń na sieci niskiego napięcia.