⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Dzień Elektryka z TAURON Dystrybucją

29.06.2022
 „3E - Energia – Elektryczność - Edukacja” – pod tym hasłem odbył się Dzień Elektryka, zorganizowany w czerwcu przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. W pikniku wzięło udział kilkuset młodych ludzi z miasta i okolic. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez TAURON Dystrybucję.
Dzień Elektryka w ZSME w formie pikniku zorganizowany został po raz drugi i ponownie nie zabrakło na nim TAURON Dystrybucji, który od lat współpracuje ze szkołą.

Współpracujemy ze szkołami zawodowymi, ponieważ zależy nam, żeby młodzi ludzie przychodzący do pracy w energetyce zawodowej znali aktualne metody i nowoczesne narzędzia pracy. Jest to ważne ponieważ sektor energetyczny dynamicznie się rozwija i zmienia  - mówi  Robert Zasina prezes TAURON Dystrybucji Chcemy, aby przyszli energetycy zobaczyli w spółce atrakcyjnego, stabilnego pracodawcę, który wspiera rozwój zawodowy oraz umożliwia pracę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi. 

TAURON Dystrybucja to największa firma energetyczna regionu i największy pracodawca w obszarze budowy i eksploatacji sieci energetycznej. Współpraca ze szkołami branżowymi oraz promocja zawodów elektryka i energetyka to jednocześnie inwestycja w przyszłe kadry. 

- TAURON Dystrybucja to nasz solidny partner –  wyjaśnia Tomasz Dobosz dyrektor ZSME - Praktyki i wizyty zawodoznawcze dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, wsparcie w wyposażeniu  pracowni, to istotne elementy naszej wieloletniej współpracy, które przekładają się na dobre przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodu. To z kolei ułatwia im znalezienie atrakcyjnej pracy, zgodnej z profilem wykształcenia. 

Uczestnicy Dni Elektryka mogli zobaczyć na stoisku przygotowanym przez TAURON Dystrybucję nowoczesny sprzęt  wykorzystywany na co dzień w zawodowej energetyce. Sprzęt ochrony osobistej, buty i rękawice dielektryczne, kaski z przyłbicami, samochód pogotowia energetycznego z wyposażeniem zaprezentowali doświadczeni pracownicy  spółki.

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie to nie jedyna szkoła branżowa, z którą współpracuje TAURON Dystrybucja. Podobne porozumienia  zostały zawarte z 33 placówkami z całego obszaru działania firmy. Współpraca dotyczy organizacji praktyk zawodowych, szkoleń, wyjazdów dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni elektrycznych w sprzęt i pomoce dydaktyczne. W ten sposób Operator Systemu Dystrybucyjnego z południowej Polski wspiera przygotowanie zawodowe swoich przyszłych kadr technicznych.