⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Kilkadziesiąt tysięcy klientów TAURON Dystrybucja z przywróconym zasilaniem

21.01.2023
Energetycy z TAURON Dystrybucja pracują bardzo intensywnie przy usuwaniu awarii energetycznych, które wystąpiły głównie na terenie Małopolski. Uszkodzenia linii energetycznych są spowodowane dużymi opadami mokrego i ciężkiego śniegu, co skutkuje ponadstandardowym obciążeniem gałęzi i drzew. Drzewa łamią się pod ciężarem mokrego śniegu lub zbliżają do linii energetycznych powodując ich uszkodzenia w wielu miejscach.

Na godz. 6 rano bez zasilania na terenie Małopolski było 108 tys. klientów spółki, w ciągu dnia udało się przywrócić zasilanie do kilkudziesięciu tysięcy z nich.

Na godz. 18 bez zasilania na terenie Małopolski pozostaje ok 47 tys. klientów spółki. Rozległe uszkodzenia dotyczą sieci średniego i niskiego napięcia głównie na terenie wschodniej i południowej części województwa małopolskiego - najwięcej w pow. tarnowskim, bocheńskim, wielickim, krakowskim, wadowickim, brzeskim, dąbrowskim i myślenickim.

W trudnych warunkach pogodowych i terenowych służby i brygady techniczne TAURON Dystrybucja pracują bardzo intensywnie nad przywróceniem zasilania. W terenie cały czas jest kilkadziesiąt brygad energetyków a dodatkowe zespoły wyposażone w specjalistyczny sprzęt z terenu, na których nie było opadów mokrego śniegu, są dodatkowo skierowane na teren Małopolski.
Do prac zostały zaangażowane ponadto współpracujące z nami specjalistyczne firmy zewnętrzne oraz firmy wycinkowe.

Warunki pracy są trudne, na obszarach z dużymi opadami śniegu występują bardzo duże problemy z nieprzejezdnymi, zasypanymi lub rozmokłymi drogami i dotarciem do miejsc uszkodzeń sieci.
Dlatego czas przywrócenia zasilania dla niektórych lokalizacji może być podany tylko szacunkowo.
Priorytetowo są ponadto traktowane wszystkie zgłoszenia, w których wstępuje zagrożenie życia lub zdrowia ludzi a więc zagrożenie porażenia prądem.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość. Prace brygad będą trwały do późnych godzin nocnych i kontunuowanie jutro od samego rana.