⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON.

Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Starszy specjalista ds. controllingu operacyjnego

08.01.2019
Podstawowe informacje

Poziom stanowiska: Stanowisko specjalistyczne
Kategoria: Finanse/Ekonomia
Miejsce pracy: Kraków
Oferta ważna do: 2019-01-11
Spółka: TAURON Dystrybucja S.A.
Umowa: Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony
Nr referencyjny: TD/2018/12/24

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki controlling, finanse, ekonomia Min. 3 lata doświadczenia w dziale controllingu lub/i w dziale finansowym  Bardzo dobra znajomości pakietu MS Office, a w szczególności MS Excel  Wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej i finansowej Umiejętność przeprowadzania analiz ekonomicznych, przygotowywania budżetów i prognoz oraz interpretacja odchyleń Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

Mile widziane:

  • Prawo jazdy kat B Znajomość systemu SAP

Zakres obowiązków:

  • Opracowywanie planów budżetów dla wyodrębnionych ośrodków odpowiedzialności oraz analiza i raportowanie ich wykonania.
  • Ustalanie i analiza odchyleń budżetów.
  • Konsolidowanie danych w zakresie budżetowania i przygotowywania planów krótkoterminowych.
  • Przygotowywanie raportów zarządczych i prezentacji z realizacji budżetów na potrzeby kadry zarządzającej i Grupy TAURON.
  • Udział w określaniu standardów w zakresie informacji zarządczej.
  • Przygotowywanie analiz rzeczowo-finansowych.
  • Udział w realizowaniu działań w zakresie pozyskiwania finasowania wewnętrznego i zewnętrznego zgodnie z polityką Grupy TAURON.
  • Dostarczanie niezbędnych danych do audytów sprawozdań finansowych.
  • Rozwijanie narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie informacją zarządczą.
  • Prowadzenie sprawozdawczości w zakresie środków pieniężnych.
  • Wspieranie kadry kierowniczej w działaniach zmierzających do optymalizacji procesów biznesowych oraz w budżetowaniu.
  • Opracowywanie analiz dla potrzeb opracowania budżetu Biura oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Spółki oraz wykonywanie innych poleceń przełożonego, które dotyczą pracy.

Oferujemy:

  • Profesjonalne wdrożenie do pracy na danym stanowisku, Interesującą pracę w zespole specjalistów z dużym doświadczeniem, Nowoczesne narzędzia niezbędne do wykonywania pracy, Szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy, Pakiet socjalny.