Ostrzeżenie

UWAGA! Trudne warunki pogodowe tj. intensywne wichury powodują uszkodzenia sieci energetycznej na terenie obsługiwanym przez TAURON Dystrybucja. Wichury uszkadzają linie energetyczne w wielu miejscach i łamią konstrukcje słupów energetycznych. Rozległe awarie energetyczne występują głównie w zachodniej części działania spółki na terenie Oddziałów: Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra i Legnica. Brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne spółki pracują bardzo intensywnie nad przywróceniem zasilania do klientów. Obsada linii alarmowej 991 została zwiększona, może jednak wystąpić dłuższy czas oczekiwania na zgłoszenie awarii.

Zgłoś awarię

Tomasz Jachna

Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych
Urodzony w 1965 r. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ekspert w zakresie rachunkowości zarządczej, budżetowania i controllingu, oceny opłacalności projektów inwestycyjnych oraz audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa. Posiada wieloletnią praktykę w zarządzaniu spółkami, zwłaszcza w obszarze finansowym.
Początki jego kariery zawodowej związane są z Akademią Ekonomiczną w Krakowie, gdzie rozpoczynał pracę w 1987 r. jako pracownik naukowy. Był Dyrektorem Naczelnym krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej, Dyrektorem Finansowym Portu Lotniczego w Balicach, a także Członkiem Zarządu spółek: PBP Chemobudowa Kraków, Zakładów Metalurgicznych „Skawina” i „Emalia” Olkusz. W latach 2001-2005 pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki Nowoczesne Produkty Aluminiowe „Skawina”, a od 2009 r. był Członkiem Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Kopalni Soli „Wieliczka”. Posiada doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego związane z zasiadaniem w radach nadzorczych spółek kapitałowych.

Jest wykładowcą Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Członkiem Rady Programowej Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Jest także współautorem licznych pozycji książkowych związanych z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw.