Zielona Dystrybucja

Tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo i edukacja - włączamy nasze bezpieczniki. Głównym celem naszych działań jest bezpieczeństwo energetyczne - w każdym jego aspekcie.


Warunkiem niezawodności i ciągłości dostaw prądu jest właściwy stan zadrzewienia wokół linii energetycznych, co wiąże się z koniecznością prowadzenia prac wycinkowych i przycinkowych. 

Jednak z myślą o zrównoważonym rozwoju - sadzimy las.

  • Drzewa towarzyszą nam od zawsze. W ich towarzystwie ludziom żyje się milej i zdrowiej. Ich zieleń jest kojąca dla oczu, a szum wiatru i śpiew ptaków w ich koronach poprawiają nastrój i pomagają myśleć pozytywnie. Tworzą ”zieloną infrastrukturę”. Energetycy dbają również o równoważenie ubytków w zieleni poprzez sadzenie nowych drzewek.


    Dbamy o naszą infrastrukturę energetyczną, by niezawodnie i nieprzerwanie dostarczać prąd. Teraz zadbamy, by dostarczać tlen i pochłaniać dwutlenek węgla. Nasz pierwszy las powstał w Ogrodzieńcu, gdzie zasadziliśmy 440 sosen, by odtworzyć las zniszczony przez burzę.

    Zobacz nasze sadzenia

  • Pytania lub zgłoszenia dotyczące tematów poruszanych w dziale Zielona Dystrybucja prosimy przesyłać na adres e-mail: przyroda@tauron-dystrybucja.pl

Galeria zdjęć