⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Włącz dla przyrody

Działamy w malowniczym i urozmaiconym krajobrazowo terenie niemalże całej południowej Polski. Dostarczamy prąd, bezpieczeństwo i wiedzę. Tu budujemy naszą infrastrukturę energetyczną i dbamy o nią, czuwamy nad tym, by była niezawodna i bezpieczna.

Dbajmy wspólnie. Naturalnie!

Nasza infrastruktura znajduje się w bezpośrednim otoczeniu przyrody, dlatego odnosimy się z szacunkiem do tego cennego zasobu. Spełniamy standardy i wymogi ochrony środowiska oraz prowadzimy akcje i projekty ekologiczne, aby zapewnić naszym Klientom prąd zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wyrazem poszanowania i troski o wspólne dobro – naturę jest realizacja projektu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody”. Obejmuje on szereg działań przyjaznych środowisku w obszarach: działalności podstawowej, majątku firmy, organizacji pracy i funkcjonowania biur. Bo każdy krok w tym kierunku ma znaczenie - nawet ten najmniejszy.

Oficjalna premiera programu miała miejsce podczas pikniku ekologicznego „Drzewa mają megaMOC!”
relacja z wydarzenia

Bociany TAURONA

TAURON Dystrybucja ma bardzo rozbudowaną infrastrukturę energetyczną. Same linie niskiego napięcia są na tyle długie, że można byłoby nimi 3-krotnie opleść Ziemię. Gdy ludziom służą one do przesyłu energii elektrycznej, dla coraz większej liczby bocianów stanowią atrakcyjne miejsce do budowy gniazd. W efekcie na słupach linii niskiego napięcia spółki jest ich ponad 2200. Aby zagwarantować ciągłość dostaw energii oraz bezpieczeństwo bocianich domostw i otoczenia, energetycy wynoszą je na specjalne platformy oraz regularnie oczyszczają z nadmiaru materiału znoszonego przez ptaki każdego roku. 

Wszystkie działania energetyków TAURON Dystrybucja na rzecz bocianów objętych ścisłą ochroną realizowane są we współpracy i przy merytorycznym wsparciu ornitologów, lokalnych Towarzystw Ornitologicznych, Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz innych organizacji na rzecz dzikich ptaków i zwierząt z terenu działania spółki.

Dowiedz się więcej

Zielona Dystrybucja

Tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo i edukacja - włączamy bezpieczniki. Głównym celem naszych działań jest bezpieczeństwo energetyczne - w każdym jego aspekcie.

Warunkiem niezawodności i ciągłości dostaw prądu jest właściwy stan zadrzewienia wokół linii energetycznych, co wiąże się z koniecznością prowadzenia prac wycinkowych i przycinkowych. Dbamy o to, by wysokie drzewa nie utrudniały dostaw prądu. Szukamy też innych rozwiązań i kompromisów, gdyż wiemy że zarówno drzewa, jak i prąd są nam niezbędne do współczesnego życia. Czy je znaleźliśmy? Zobaczcie sami.

Dowiedz się więcej