⚠ UWAGA AWARIE ⚠ Po bardzo intensywnych burzach i nawałnicach, które przeszły w nocy z 19 na 20 czerwca 2024 r. nad częścią obsługiwanych przez TAURON Dystrybucję terenów wystąpiły rozległe uszkodzenia infrastruktury energetycznej i przerwy w zasilaniu klientów.
Energetycy pracują cały czas w terenie przywracając zasilanie do kolejnych klientów.

Monitorujemy prognozy pogody i przygotowujemy się już teraz logistycznie i sprzętowo na kolejne burze, które są zapowiadane na najbliższe dni na naszym terenie działania.
Aktualny stan awarii oraz zakres planowych wyłączeń można sprawdzić na tej stronie.

Zapraszamy do udziału w Pikniku OZE 2021

08.06.2021
Oddziaływanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności elektrowni fotowoltaicznych (PV) na pracę sieci elektroenergetycznej będzie tematem tegorocznego Pikniku OZE. Spotkanie będzie dotyczyło również gotowości elementów instalacji fotowoltaicznych do współpracy z siecią na warunkach wynikających z sukcesywnie wprowadzanych do obowiązywania właściwych Kodeksów Sieci. 
Organizatorami Pikniku jest TAURON Dystrybucja oraz uczelnie współpracujące z firmą w ramach Rady Naukowej - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, Politechnika Opolska oraz Politechnika Częstochowska. 

Piknik OZE 2021 obejmuje część seminaryjną oraz część eksperymentalną, która dotyczy badań falowników dedykowanych prosumenckim instalacjom PV.

Zapraszamy do udziału w seminarium online, które odbędzie się 16 czerwca w godz. 10.00-14:00 

szczegóły wydarzenia rejestracja na seminarium
Porównawcze testy inwerterów jedno- i trójfazowych,  prowadzone w ramach Pikniku obejmują urządzenia o mocach jednostkowych nie większych niż 6 kWp, oferowane przez obecnych na polskim rynku producentów i dostawców tych urządzeń. Badania prowadzone są m.in. w zakresie sprawności elektrycznej oraz warunków technicznych regulujących współpracę mikroinstalacji z elektroenergetyczną siecią. 

Podczas seminarium online zaprezentowane zostaną kluczowe zagadnienia związane z wpływem energetyki rozproszonej na proces kształtowania elektroenergetycznego systemu dystrybucyjnego oraz wstępne wyniki prowadzonych badań.