⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Zmiana sposobu naliczania opłaty mocowej dla części Klientów TAURON Dystrybucja 

23.06.2021
18 czerwca 2021 r.  została opublikowana nowelizacja Ustawy o rynku mocy, która wprowadza zmiany w sposobie naliczania opłaty mocowej dla części odbiorców końcowych.
Zmiany dotyczą: 

odbiorców korzystających z grup taryfowych C, którzy posiadają zasilanie z sieci niskiego napięcia i moc umowną mniejszą bądź równą 16 kW, 
odbiorców korzystających z grup taryfowych O (oświetlenie uliczne), którzy posiadają zasilanie z sieci niskiego napięcia i moc umowną mniejsza bądź równą 16 kW,
odbiorców korzystających z grupy taryfowej R pobierających energię elektryczną w oparciu
o ryczałt (bez licznika).

Wymienieni odbiorcy będą mieli naliczaną opłatę mocową w sposób ryczałtowy.

Aktualnie dostosowujemy nasze systemy informatyczne do tych zmian. W związku z tym Klienci z ww. grup, którzy rozliczają się w czerwcu lub lipcu, mogą otrzymać fakturę za sprzedaż usług dystrybucji w późniejszym terminie. Przepraszamy za możliwe opóźnienia. 

W przypadku pytań o zmianę sposobu naliczania opłaty mocowej zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.tauron-dystrybucja.pl/rynek-mocy/oplata-mocowa, gdzie znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.