⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

TAURON Dystrybucja upraszcza zgłaszanie mikroinstalacji

10.11.2021
Tylko w pierwszym tygodniu  listopada  do TAURON Dystrybucja wpłynęło 7 000 nowych zgłoszeń dotyczących przyłączenia mikroinstalacji. Spółka usprawnia więc kanały obsługowe, poprzez umożliwienie zgłoszenia mikroinstalacji przez formularz online. Formularz dostępny jest na stronie: tauron-dystrybucja.pl/formularz-zm  
TAURON Dystrybucja utworzył specjalne internetowe narzędzie, za pomocą którego wygodniej będzie można zgłaszać przydomowe mikroinstalacje.  Dotychczas większość takich wniosków wpływała do firmy mailowo. Teraz zarówno instalatorzy, jak i klienci mogą posługiwać się intuicyjnym i szybkim w obsłudze narzędziem.

Formularz online, to bardzo nowoczesne i sprawnie działające rozwiązanie. Zgłaszanie mikroinstalacji przy jego użyciu wyeliminuje  najczęstsze błędy i braki we wnioskach. Przy nieprawidłowo wprowadzanych danych formularz nie przepuści wniosku do kolejnego etapu, a system na bieżąco poinformuje o błędach – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja. – Automatycznie każdy klient otrzyma też mailowo i SMS-owo potwierdzenie złożenia wniosku – dodaje Groń. 

Inne korzyści z posługiwania się formularzem, to możliwy krótszy czas realizacji wymiany lub parametryzacji licznika poprzez skrócenie czasu obsługi wniosków oraz niższe koszty po stronie spółki i klienta, który nie musi drukować i skanować Zgłoszenia.

Przed wypełnieniem formularza warto przygotować komplet wymaganych załączników. Mogą to być:  pełnomocnictwo (jeśli zgłoszenie podpisuje pełnomocnik zgłaszającego) lub oświadczenie instalatora (w przypadku, jeśli zgłoszenia nie składa instalator mikroinstalacji). W niektórych przypadkach, jeśli danego modelu inwertera nie ma w wykazie dostępnym pod linkiem: http://ptpiree.pl/opracowania/kodeksy-sieci/wykaz-certyfikatow – konieczne będą informacje techniczne dotyczące zastosowanych urządzeń. Wzór pełnomocnictwa oraz oświadczenia instalatora można pobrać z naszej strony.

Nowy formularz z czasem zastąpi przyjmowanie wniosków składanych obecnie mailowo i będzie jednym z dwóch stosowanych sposobów przyjmowania wniosków: poprzez formularz online i tradycyjnie tj. w formie papierowej. Zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji są realizowane przez TAURON Dystrybucja do 30 dni.