⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

TAURON Dystrybucja zmienia niektóre zasady obsługi klientów  

25.11.2021
TAURON Dystrybucja prowadzi prace związane z techniczną obsługą i eksploatacją układów pomiarowych wewnątrz i na zewnątrz lokali oraz prace eksploatacyjne i usuwanie awarii w sposób zapewniający bezpieczeństwo pracowników i Klientów. Wszystkie prace przy liczniku oraz związane z usuwaniem awarii wymagające wejścia do lokalu wykonywane są za zgodą Klienta i z zachowaniem wymaganych środków ochrony osobistej pracowników.
Podczas odczytu licznika, jeżeli Klient nie wyrazi zgody na wejście do lokalu, zostanie poproszony o podanie odczytu pracownikowi spółki.  Część prac eksploatacyjnych, które nie są konieczne do wykonania dla zachowania ciągłości dostaw energii może zostać zrealizowana  w późniejszym, uzgodnionym wspólnie z Klientem  terminie. Dotyczy to np. oplombowania lub sprawdzenie licznika podczas przepisania umowy.  

Przy wykonywaniu prac wewnątrz lokalu przy liczniku lub usuwaniu awarii, prosimy o:
- zachowanie dystansu co najmniej 2 metrów od pracownika,
- wyłączenie klimatyzacji lub wentylacji w pomieszczeniu,
- przewietrzenie pomieszczania i utrzymanie przewiewu w trakcie pracy np. poprzez otwarcie okna.

W przypadkach lokali lub osób objętych izolacją, kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, prosimy o przekazywanie takiej informacji na etapie kontaktu przedstawiciela TAURONU Dystrybucja przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac. 

Ponadto od czwartku 25 listopada ponownie konieczne jest umawianie wizyt w stacjonarnych punktach obsługi. 

Terminy wizyt  w punkcie obsługi klienta można zarezerwować za pośrednictwem strony tauron-dystrybucja.pl/pok oraz przez infolinię 32 606 0 616. Zmiany podyktowane są koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa Klientów i pracowników firmy. 
Jednocześnie  przypominamy, że większość spraw związanych z dystrybucją energii elektrycznej i przyłączaniem obiektów można załatwić online, bez wychodzenia z domu.

Informacje o tym, jak załatwić sprawy online znajdują się tutaj