Program letnich praktyk studenckich

Studentko, studencie!
Wykorzystaj efektywnie przerwę wakacyjną i zgłoś się do
Programu letnich praktych studenckich w TAURON Dystrybucja S.A.

Obecna edycja Programu letnich praktyk studenckich w TAURON Dystrybucja S.A. odbędzie się
w terminie 1-31 lipca 2019 r.  

Poszukujemy osób otwartych i komunikatywnych, które chętnie podejmą się nowych wyzwań. Poznaj obszary naszej firmy, wypełnij formularz rekrutacyjny i załącz swoje CV. Skontaktujemy się z Tobą, jeżeli będziemy posiadali oferty zgodne z Twoimi preferencjami.


Zobacz plakat

Zgłoś się

Wypełnij formularz i zgłoś się do programu letnich praktyk. Rekrutacja nadal trwa.

Co możesz zyskać?

Rozwój

Oferujemy możliwość rozwoju
w obszarach: inwestycji, rozwoju, eksploatacji, utrzymania sieci elektroenergetycznych i innych.

Wsparcie specjalistów

Zdobędziesz pierwsze doświadczenie
w wybranym obszarze naszej firmy, pod okiem doświadczonych specjalistów. 

Doświadczenie

Udział w prelekcjach wewnętrznych oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy
i umiejętności w praktyce.
 • praktyki

  "Największą satysfakcje sprawiła mi możliwość pracy i rozmowy z ludźmi, którzy zajmują się elektryką w praktyce. Bardzo pouczające i ciekawe było oglądanie instalacji elektroenergetycznych (GPZ, linie, stacje trafo) oraz ludzi podczas ich obsługi, napraw, eksploatacji. Praktyka dała mi możliwość zobaczenia instalacji i urządzeń, o których na studiach uczyłem się tylko teoretycznie. Czas spędzony na praktyce był dobrze wykorzystany, atmosfera w miejscu pracy była miła, ludzie sympatyczni.”

  Krzysztof Bolek – praktykant w Jednostce Terenowej Kęty, Oddział w Bielsku-Białej

  W czasie praktyki miałam możliwość obserwacji pracy elektromonterów: na liniach napowietrznych SN i nN; w stacjach transformatorowo - rozdzielczych SN/nN;  wykonywanie muf na liniach kablowych niskiego napięcia. Z zainteresowaniem przyglądałam się pracom takim jak trasowanie i lokalizacja uszkodzeń kabla czy identyfikacja kabla do przecięcia. Byłam również obecna przy pracach wykonywanych w technologii pod napięciem, np. wymiana słupa przelotowego w linii napowietrznej, montaż przyłącza, wymiana złącza kablowego."

  Joanna Janiczek – praktykantka w Jednostce Terenowej Jaworze, Oddział w Legnicy

  "Przez ten czas zdobyłem wiedzę i doświadczenie oraz poznałem niezwykłych, pełnych pasji ludzi, którzy z wielkim zaciekawieniem opowiadali
  o swojej pracy, a także bezproblemowo udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Dzięki takiemu podejściu do studenta jeszcze bardziej rozwinąłem swoje zainteresowania. Wszystkie umiejętności, które zdobyłem stałym się doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem wiedzy zdobytej na uczelni oraz mocnym fundamentem w dalszym kształceniu się.”

  Marek Chylewski – praktykant w Dziale Automatyki i Telemechaniki, Oddział we Wrocławiu

  "Największym wyzwaniem było takie zorganizowanie zajęć praktykantowi, aby było możliwe przekazanie jak największej wiedzy praktycznej jak i również teoretycznej. Pokazanie codziennej pracy w Tauron Dystrybucja jako pracy ambitnej, rozwojowej i zgodnej z naszymi firmowymi wartościami: partnerstwo, rozwój i odwaga. "

  Łukasz Sordyl – kierownik Regionu Wysokich Napięć, Oddział w Bielsku-Białej