Program letnich praktyk

Studentko, studencie!
Zakończyliśmy rekrutację do Programu letnich praktyk studenckich – lipiec 2018.
Czekamy na Twoją aplikację w nowym roku akademickim!

Wszystkim, którzy wyrazili chęć udziału w obecnej edycji Programu letnich praktyk studenckich, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.

 • praktyki

  "Największą satysfakcje sprawiła mi możliwość pracy i rozmowy z ludźmi, którzy zajmują się elektryką w praktyce. Bardzo pouczające i ciekawe było oglądanie instalacji elektroenergetycznych (GPZ, linie, stacje trafo) oraz ludzi podczas ich obsługi, napraw, eksploatacji. Praktyka dała mi możliwość zobaczenia instalacji i urządzeń, o których na studiach uczyłem się tylko teoretycznie. Czas spędzony na praktyce był dobrze wykorzystany, atmosfera w miejscu pracy była miła, ludzie sympatyczni.”

  Krzysztof Bolek – praktykant w Jednostce Terenowej Kęty, Oddział w Bielsku-Białej

  W czasie praktyki miałam możliwość obserwacji pracy elektromonterów: na liniach napowietrznych SN i nN; w stacjach transformatorowo - rozdzielczych SN/nN;  wykonywanie muf na liniach kablowych niskiego napięcia. Z zainteresowaniem przyglądałam się pracom takim jak trasowanie i lokalizacja uszkodzeń kabla czy identyfikacja kabla do przecięcia. Byłam również obecna przy pracach wykonywanych w technologii pod napięciem, np. wymiana słupa przelotowego w linii napowietrznej, montaż przyłącza, wymiana złącza kablowego."

  Joanna Janiczek – praktykantka w Jednostce Terenowej Jaworze, Oddział w Legnicy

  "Przez ten czas zdobyłem wiedzę i doświadczenie oraz poznałem niezwykłych, pełnych pasji ludzi, którzy z wielkim zaciekawieniem opowiadali o swojej pracy, a także bezproblemowo udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Dzięki takiemu podejściu do studenta jeszcze bardziej rozwinąłem swoje zainteresowania. Wszystkie umiejętności, które zdobyłem stałym się doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem wiedzy zdobytej na uczelni oraz mocnym fundamentem w dalszym kształceniu się.”

  Marek Chylewski – praktykant w Dziale Automatyki i Telemechaniki, Oddział we Wrocławiu

  "Największym wyzwaniem było takie zorganizowanie zajęć praktykantowi, aby było możliwe przekazanie jak największej wiedzy praktycznej jak i również teoretycznej. Pokazanie codziennej pracy w Tauron Dystrybucja jako pracy ambitnej, rozwojowej i zgodnej z naszymi firmowymi wartościami: partnerstwo, rozwój i odwaga. "

  Łukasz Sordyl – kierownik Regionu Wysokich Napięć, Oddział w Bielsku-Białej