⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Energia dla mobilności

TAURON Dystrybucja zrealizował projekt „Energia dla mobilności”, który jest kolejnym przedsięwzięciem badawczo-rozwojowym z obszaru elektrycznej mobilności i systemów magazynowania energii.

Projekt Energia dla mobilności

System zarządzania flotą

W ramach realizacji projektu „Energia dla mobilności” spółka TAURON Dystrybucja  pozyskała  doświadczenia i zebrała dane związane z użytkowaniem pojazdów elektrycznych we flotach firmowych. W pozyskiwaniu informacji dużą rolę odegrał system zarządzania flotą, którym dysponuje firma, a także system inteligentnego opomiarowania zainstalowany w stacjach ładowania pojazdów. 

Analiza

Zebrane dane pozwoliły na przeanalizowanie wielu aspektów użytkowych i ekonomicznych wykorzystania samochodów elektrycznych. Analizowano wykorzystanie samochodu elektrycznego w różnych obszarach flotowych - w brygadach pomiarowych oraz w firmowym systemie wypożyczalni pojazdów dla celów służbowych. 
W projekcie przetestowane zostały różne technologie ładowania.
W teorii auta elektryczne, ze względu na niskie koszty eksploatacji, powinny doskonale nadawać się do flot firmowych, intensywnie eksploatowanych w aglomeracjach miejskich. Nasze testy miały zweryfikować tę tezę. Dodatkowo, demonstrując użytkowanie samochodów z napędem elektrycznym, wspieramy miasta w dążeniu do ograniczania smogu, emisji CO2 i innych zanieczyszczeń.

Zebrane doświadczenia zostały wykorzystane w procesie planowania elektryfikacji floty firmowej. 
 
Będzie to z jednej strony innowacyjny system transportu publicznego opartego o autobusy elektryczne oraz stacje ładowania i wymiany baterii, a z drugiej, pilotażowy system magazynowania energii w stacjonarnej i mobilnej infrastrukturze elektroenergetycznej.

Pojazdy Elektryczne w Miejskiej Europie

W ostatnich latach firma współpracowała z miastem Katowice w projekcie „Pojazdy Elektryczne w Miejskiej Europie”, finansowanym z unijnego programu URBACT II. Uczestniczące w nim miasta (m.in. Londyn, Lizbona, Madryt, Frankfurt, Oslo) wymieniały doświadczenia na temat tworzenia zrównoważonych strategii nastawionych na promowanie i użytkowanie pojazdów elektrycznych oraz tworzyły lokalne plany działania w tym zakresie.

Galeria zdjęć