⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach. 
W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON. 
 
Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów!

Elektryczny dekalog bohatera domu

 

1. Ocieplasz dom? Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Zrób to profesjonalnie z rusztowania i uważaj na przewody elektrycznie. Wcześniej sprawdź, jak w okolicy przebiegają linie elektroenergetyczne. 
>>> zobacz film

 

2. Wiercisz otwory? Odszukaj schemat instalacji elektrycznej mieszkania. Będziesz wiedział jak ominąć przewody. Przewiercenie grozi uszkodzeniem kabli i porażeniem prądem.

 

3. Masz kosiarkę elektryczną? Świetnie – jest przyjazna dla środowiska, cicha i nie emituje spalin. Ale pamiętaj o tym, by nie kosić mokrej trawy i uważać na przewód zasilający.
>>> zobacz film

 

4. Przycinasz gałęzie drzew? Rób to samodzielnie tylko wtedy, kiedy linie elektroenergetyczne są wystarczająco daleko od konarów. Jeśli są zbyt blisko drzewa, zadzwoń na numer 991 i poproś o profesjonalną pomoc pracowników TAURON Dystrybucja.

 

5. Nie łącz ze sobą przewodów „na krótko”, tzn. bez użycia gniazd wtykowych i wtyków. Prowizorki są bardzo niebezpieczne! Niedopuszczalne jest też prowizoryczne naprawianie wkładek bezpiecznikowych! Bezpieczniki trzeba wymienić w całości.

 

6. Nigdy nie używaj urządzeń elektrycznych uszkodzonych mechanicznie lub z uszkodzonymi przewodami!
>>> zobacz film

 

7.Uważaj zawsze na rozlaną wodę, ponieważ jest przewodnikiem prądu. Nigdy nie wchodź do pomieszczenia zalanego wodą, jeśli wcześniej nie wyłączysz bezpieczników! Bywały śmiertelne porażenia w sytuacjach powodziowych.
>>> zobacz film

 

8. Nie pozwól dzieciom bawić się w basenie podczas filtrowania wody. Nie zamocz pompy, to zagrożenie porażeniem.

 

9. Łowisz ryby? Nigdy nie siadaj pod liniami elektroenergetycznymi! Niech nie kusi Cię to, że będziesz tam sam. Często zdarza się wędkarzom zarzucić wędkę na te linie. Niestety oznacza to najczęściej śmiertelne porażenie.

 

10. Jeśli już zdarzy się nieszczęście, nigdy nie dotykaj porażonego zanim nie odłączysz źródła prądu. Jeśli i Ty zostaniesz porażony, nie pomożesz!

Prąd w zasięgu? Włącz ostrożność!

Ulotka  z elektrycznym dekalogiem bohatera domu