Dla kogo?

Bezpieczniki TAURONA. Włącz w pracy to program stworzony głównie z myślą o pracownikach firm remontowo-budowlanych i operatorach maszyn rolniczych i budowlanych, ale także o wszystkich domowych majsterkowiczach i „złotych rączkach”. Działania i treści edukacyjne, które kierujemy w ramach programu dotyczą zarówno pracy operatorów koparek, pracowników budowlanych, jak i osób wykonujących prace sezonowe, np. w przydomowych ogrodach.

Włącz ostrożność! Bądź bezpieczny w pracy! Zobacz film:

Po co to robimy? 

Wypadki powodowane nieodpowiednim obchodzeniem się z prądem zdarzają się bardzo często.  Akcja Bezpieczniki TAURONA. Włącz w pracy ma na celu szerzenie odpowiedzialnych zachowań
i powiększanie grupy ludzi, umiejących właściwie zachować się w sytuacjach wymagających podjęcia akcji ratowniczej, szczególnie w przypadku porażenia prądem. Staramy się kształtować odpowiedzialne postawy i zwrócić uwagę na to, że w pracy nie odpowiadamy wyłącznie za siebie samych. 

Dla ochrony życia

Chcemy ograniczać ilość wypadków związanych z porażeniem prądem. 

Dla zwiększenia empatii i odpowiedzialności

Chcemy nauczyć, jak prawidłowo zachować się w sytuacji porażenia prądem i kształtować prawidłowe postawy. 

Dla zmniejszenia ilości awarii

Chcemy zmniejszyć liczbę awarii spowodowanych niewłaściwymi zachowaniami wykonawców, pracujących na rzecz firm telekomunikacyjnych, gazowych i wodociągowych.